Rokometna sreda

Danes so bili aktivni tudi rokometni prvoligaši. Moški so se pomerili v dvaintridesetini pokala. V Ajdovščini je domači drugoligaš pričakovano izgubil s prvoligaško ekipo Koper 2013 s 15:34 (8:17).

AJDOVŠČINA, ZAGORJE> Domači so v boju z za dva razreda boljšim tekmecem z borbe nostjo zdržali osem minut. Po tem je izid s 4:4 narasel na 4:7. Z nekaj serijami se je razlika še povečala. Najboljši strelci, Ajdovščina: Luka Bratina 4, Matija Velikonja 3; Koper 2013: Tilen Sokolič 6, Nejc Planinc 5, Marko Matijaševič 4.

V ženski prvi ligi je na vnaprej odigrani tekmi prvega kroga državni prvak Zagorje doma z 22:17 (13:8) premagal tretjo ekipo lanske sezone - ajdovski Mlinotest. Ajdovke so čvrsto obrambo držale celo tekmo, a jim je napad normalno tekel le uvodnih 19 minut. Pred odmorom so Zagorjanke naredile razliko, ki je Primorke niso več uspele ogroziti. Najboljše strelke Mlinotesta: Nada Pejović 8, Tjaša Rudman 4, Maja Svetik 2. Za Zagorje je Primorka Valentina Panger zadela dvakrat. IM