Rogljeva deseta v Falunu

Olimpijska prvakinja Nemka Carina Vogt je svetovna prvakinja v smučarskih skokih. Na prvenstvu v Falunu je za seboj pustila srebrno Japonko Yuki Ito in bronasto Avstrijsko Danielo Iraschko-Stolz, najboljšo skakalko te zime. Od štirih slovenskih finalistk je najvišje končala Špela Rogelj na desetem mestu.

Od štirih slovenskih finalistk je najvišje končala Špela Rogelj na desetem mestu. Foto: STA
Od štirih slovenskih finalistk je najvišje končala Špela Rogelj na desetem mestu. Foto: STA

FALUN > Rogljeva je zbrala 217,9 točke. Maja Vtič je z 213,7 točke osvojila 13. mesto, Katja Požun je bila 24., zbrala je 192,3 točke, Eva Logar pa je z 191,9 točke osvojila 26. mesto.

Brez medalje sta ostali Japonka Sara Takanashi na četrtem mestu in Američanka Sarah Hendrickson, branilka naslova iz Val di Fiemmeja, na šestem mestu. Obe sta bili v ožjem krogu favoritinj.