Remi na zamejskem derbiju s primorskim pridihom

V četrtem krogu elitne (pete) italijanske nogometne lige sta se v najpomembnejšem zamejskem nogometnem derbiju po letu dni premora znova pomerila domači Kras in Vesna iz Križa nad Trstom. Kras se je po letu dni v D ligi namreč vrnil v nižji rang tekmovanja.

REPEN > Približno 700 gledalcev se je zbralo ob igrišču v Repnu, ki pa na koncu tekme niso bili zadovoljni s prikazanim nogometom. Obe ekipi sta zaspan ritem igre dvignili šele v zadnjih 15 minutah, razšli pa sta se z miroljubnim izidom 0:0, kar bo do pomladi in povratne tekme poskrbelo za manj zbadanja privržencev obeh moštev. Derbi je imel tudi precejšen primorski pridih zaradi številnih nogometašev s slovenske strani meje, ki si kruh režejo v zamejstvu. V Krasu so ob trenerju Antonu Žlogarju še nekdanji Ankarančan Jan Pahor, do poletja član Kopra Žiga Smrtnik ter dva Sežanca, novinec Dino Stančič in eden od nosilcev igre zadnjih let Luka Spetič. Modri dres Vesne oblačijo Izolani Rok Vatovec, Dean Avdić in eden ključnih igralcev, Saša Božičić, ki se je v 26. minuti tekme poškodoval, ter Sežanec Nace Kosmač. Obe ekipi sta si ustvarili po dve lepi priložnosti: Kras v prvem polčasu, ko je Stančič tudi zadel prečnik, Vesna pa v drugem polčasu. Po četrtem krogu tekmovanja Vesna zaseda peto mesto s sedmimi točkami. Pomlajeni Kras je deseti, zbral je pet točk. RM