Rekordna zmaga

Tudi v drugem pripravljalnem dvoboju pred bližnjim evropskim prvenstvom v Srbiji je slovenska reprezentanca v futsalu oziroma malem nogometu nadigrala moštvo Združenih držav Amerike s kar 14:0 (8:0).

Slovenska reprezentanca v futsalu oziroma malem nogometu
je moštvo Združenih držav Amerike premagala s kar 14:0
(8:0). Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Slovenska reprezentanca v futsalu oziroma malem nogometu je moštvo Združenih držav Amerike premagala s kar 14:0 (8:0). Foto: Zdravko Primožič/Fpa

KOPER > Po tekmi v Novigradu so se Slovenci in Američani pomerili še sinoči v dvorani OŠ Koper. Izbranci Andreja Dobovičnika so se tudi v drugem in obenem zadnjem pripravljalnem dvoboju pred potjo v Beograd poigravali z gosti iz Združenih držav Amerike in že pred koncem prve minute povedli z zadetkom kapetana Igorja Osredkarja. Po njegovem tretjem zadetku v 11. minuti za 5:0 je zadišalo po pravem polomu ekipe iz Severne Amerike.

Motivirani Slovenci niso popuščali do zadnjega sodnikovega žvižga in zabeležili najvišjo zmago v zgodovini slovenske članske reprezentance. Strelci - 1:0 Osredkar (1), 2:0 Vrhovec (3), 3:0 Osredkar (4), 4:0 Čujec (9), 5:0 Osredkar (11), 6:0 Širok (13), 7:0 Čujec (16), 8:0 Osredkar (20), 9:0 Vrhovec (23), 10:0 Fetić (31), 11:0 Osredkar (31), 12:0 Vrhovec (35), 13:0 Osredkar (38), 14:0 Štendler (40). SM