Puntar presenetil Litijo

V prvi državni ligi dvoranskega nogometa je kobariški Oplast še utrdil vodstvo, Puntar pa se je po presenetljivi zmagi nad Litijo dvignil z območja za obstanek. Bronx je bil prost.

Tolminci (v svetlejših dresih) so presenetili Litijo.

TOLMIN >Za primorske ljubitelje malega nogometa je bilo prvoligaško dogajanje najbolj zanimivo v Tolminu, kjer je domači Puntar pred 180 gledalci na tekmi preobratov premagal igralsko močnejšo in po rezultatih doslej precej boljšo Litijo. Domačini so odlično začeli z golom Žige Vidiča, a je že v četrti minuti izenačil Primorec na delu v Zasavju, Borut Ručna. Domačini so po zadetkih Aljaža Kusterleja in Igorja Kraglja spet povedli, vendar so gostje tik pred odmorom izenačili. V drugem polčasu je v tekmi trdih obramb mož odločitve postal Puntarjev Gregor Kos, ki je v 27. minuti dosegel gol za tolminsko zmago. “Fantje si zaslužijo čestitke za dobro igro in zmago. Ta uspeh smo res potrebovali. Odslej nam bo lažje. Videli smo, da smo sposobni za več kot sedmo ali osmo mesto”, je po tekmi povedal trener Puntarja Matej Kavčič.

Druga SFL, 6. krog, primorska izida - Gorica Futsal klub : Stripy 2:6 (0:1), strelci - 0:1 Bešter ( 8), 1:1 Batistič (22), 1:2 Bešter (24), 1:3 Česen (25), 1:4 Tušar (26), 1:5 Tušar (8), 2:5 Aleksić (40), 2:6 Tušar (40); Oplast B : Zavas 2:1 (0:0), strelci - 0:1 Jereb (21), 1:1 Rudolf (32, ag), 2:1 Hrast (37); vrstni red - 1. Tomaž 13, 2. Kebelj 11…, 6. Gorica Futsal Klub 10, 8. Oplast B 6 (nastopa 10 ekip).

Vodilni kobariški Oplast je gostoval v Mariboru, kjer je dobro formo zadnjega obdobja potrdil z zmago. Tudi ta tekma je bila polna preobratov. Vodstvo domačih pred odmorom je izničil Jani Ručna, v začetku drugega polčasa pa je za prednost Oplasta poskrbel Tine Kravanja. Štajerci so spet izenačili, a je takoj odgovoril Jure Lenarčič. V končnici so Primorci z golom Anžeta Široka Mariborčanom odvzeli možnost preobrata in razveselili svojega trenerja Sašo Lebana: “Začeli smo slabo. Predramil nas je šele prvi gol. Nadaljevanje je bilo boljše. Pri rezultatu 1:1 nas je dvakrat rešil vratar Igor Bratić. V drugem polčasu smo se dobro prilagodili na mariborsko igro z vratarjem v polju.”

V Ajdovščini je potekal enosmerni promet proti golu domačega Kixa, ki se že v prvem delu sezone očitno pripravlja na kvalifikacije za obstanek, saj tudi po tem koncu tedna ostaja brez točk. Trener Kixa Matic Nagode vendarle še vidi možnost za napredek in boljše nadaljevanje: “Gostje so na začetku izkoristili in kaznovali vsako našo napako. V prvi polovici drugega polčasa smo se pobrali, žal pa dobre igre nismo nadgradili z zadetki. Realizacijo lahko popravimo že na naslednji tekmi.”

Prva SFL, 9. krog - Puntar : Litija 4:3 (3:3), strelci - 1:0 Vidič (2), 1:1 Ručna (4), 2:1 Kusterle (6), 3:1 Kragelj (12), 3:2 Turk (17), 3:3 Vrhovec (18), 4:3 Kos (27), Maribor : Oplast Kobarid 3:5 (1:1), strelci - 1:0 Totošković (3), 1:1 Ručna (15), 1:2 Kravanja (21), 2:2 Fideršek(22), 2:3 Lenarčič (25), 2:4 Gašperut (26), 3:4 Totošković (30), 3:5 Širok (34), Kix : Sevnica 0:4 (0:3), strelci - 0:1 Krnc (3), 0:2 Račič (8), 0:3 Krnc (12), 0:4 Kranjčevič (32), Dobovec : Benedikt - 2. decembra, Bronx prost.

Vrstni red Oplast 19, Maribor 15, Dobovec, Sevnica, Litija po 14, Bronx, Puntar po 10, Benedikt 3, Kix 0.