Prvi poraz aktualnih prvakov v novi sezoni

Ekipa Dobovec Pivovarna Kozel, aktualni državni prvak, je doživela prvi poraz v novi sezoni dvoranskega nogometa; v sedmem krogu 1. SFL jo je na njenem igrišču v Rogaški Slatini s 5:3 premagala ekipa Oplasta.

Ekipa Oplasta Foto: Igor Mušič
Ekipa Oplasta Foto: Igor Mušič

LJUBLJANA > Gostje tekmo kontrolirali potek skozi celoten dvoboj. Za vodstvo z 1:0 je že v 3. minuti gol zabil Anže Širok, kapetan Jaka Sovdat je povišal na 2:0 in 3:0, domačini pa so v prvem polčasu ostali tudi brez Roka Modreja, ki je dobil rdeč karton.

V tem krogu so gledalci prišli na svoj račun, saj so skupaj videli kar 28 golov, doma se je veselil le igralci Bronxa, dve zmagi sta odšli v goste. Bronxi so uresničili svoje smele napovedi, da doma ne bodo oddajali točk. Levji delež posla so opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 4:0, na koncu pa so se veselili tretje zmage v sezoni.

Puntarji so začeli in končali z goloma. Povedli so preko Tomaža Volariča, a so gostje z zadetkoma Uroša Martiča in Irnesa Škoriča v pičlih dveh minutah obrnili potek srečanja. Končni rezultat 2:2 je postavil Žiga Vidič. Mariborčani so v drugem polčasu le potrdili status favorita in v Ajdovščini zmagali s 7:2.

> Izidi, 7. krog 1. SFL (30. 10.):

Bronx Škofije - Benedikt 7:0 (4:0)

1:0 Zajc (10.), 2:0 Zajc (12.), 3:0 M. Peroša (15.), 4:0 Čuk (20.), 5:0 Zajc (26.), 6:0 Mirković (31.), 7:0 J. Peroša (37).

Puntar - Potočje projektiranje Sevnica 2:2 (1:2)

1:0 Volarič (11.), 1:1 Martič (16.), 1:2 Škorič (17.), 2:2 Vidič (29.)

Dobovec Pivovarna Kozel - Oplast Kobarid 3:5 (0:1)

0:1 Širok (3.), 0:2 Sovdat (25.), 0:3 Sovdat (26.), 1:3 Marot (26.), 2:3 Kugler (28.), 2:4 Vulikič (29.), 2:5 Koren (37.), 3:5 Kordiš (39.)

Kix Ajdovščina - RE/MAX Maribor 2:7 (0:1)

0:1 Jandrić (14.), 0:2 Totošković (23.), 0:3 Simeunović (28.), 0:4 Jandrić (31.), 0:5 Kraljič (32.), 0:6 Totošković (35.), 1:6 Ćošić (40.), 1:7 Totošković (40.), 2:7 Žonta (40.).