Prva zmaga koprskih deklet

Koprčani kljub drugemu porazu ostajajo osvežitev prvoligaškega tekmovanja, vendar pa pomanjkanje izkušenj tudi drago plačujejo. Po uvodni rezultatski krizi so se s sobotno zmago nad tekmicami iz Velenja pobrale tudi koprske rokometašice.

Mirjeta Bytyqi je k sobotni prvi zmagi Koprčank v sezoni
prispevala tri gole. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Mirjeta Bytyqi je k sobotni prvi zmagi Koprčank v sezoni prispevala tri gole. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

Prva A DRL moški

7. krog - Krka : Koper 2013 30:29 (17:9), Riko Ribnica : Slovan 33:18 (17:8), Dobova : Maribor Branik 23:28 (13:13), Gorenje Velenje : Trimo Trebnje 42:22 (23:13), Jeruzalem Ormož : Urbanscape Loka 27:22 (13:10), Sevnica : Slovenj Gradec 26:30 (14:14); odigrano med tednom - Istrabenz plini Izola : Celje PL 20:25 (12:12).

8. krog, 23. aktobra - Trimo Trebnje : Istrabenz plini Izola, Slovan : Krka; 24. oktobra - Urbanscape Loka : Maribor Branik, Celje PL : Dobova, Sovenj Gradec 2011 : Gorenje Velenje, Koper 2013 : Sevnica, Jeruzalem Ormož : Riko Ribnica.

Krka : Koper 30:29 (17:9)

NOVO MESTO > Športna dvorana Marof, gledalcev 250, sodnika Žibert in Lah.

Koper 2013: Vran (14 obramb), Ponikvar (2), Kocjančič, Dolenec, Grzentič 4, Krečič 9, Matijaševič, Gašperšič, Moljk 1, Zugan, Rapotec 7, Smolnik 1, Sokolič, Marić, Ravlija, Bratkovič 4. Trener: Zoran Jovičić.

Najboljši strelci pri Krki: Jurečič in Papež po 7 golov, Okleščen 5.

Izključitve - Krka 8 minut, Koper 10; 7-m - Krka 3 (3), Koper 6 (4).

Koprčani so tekmo začeli katastrofalno, saj jim igra v napadu nikakor ni stekla. Rumeno-modri so svoj tretji gol dosegli šele v 17. minuti, domačini pa so jih medtem zabili že osem. Naslednjih deset minut sta bili ekipi enakovredni, potem pa so Dolenjci v končnici zadeli trikrat zapored in na odmor odšli ob navidez že dobljeni tekmi. Toda trener gostujoče ekipe Zoran Jovičić je v slačilnici očitno dobro spodbudil svoje fante, saj so v drugem polčasu le pokazali svoj pravi obraz. Prednost domačih se je začela hitro topiti, sredi polčasa pa so gostje povsem zagospodarili na igrišču. Po delnem izidu 4:0 so z golom Uroša Rapotca v 50. minuti celo izenačili na 23. Toda domači rokometaši so spet strnili vrste, prešli v minimalno prednost in ga z nekaj sreče obdržali vse do konca razburljive tekme. “Toliko slabih minut si v prvoligaški konkurenci ne moremo privoščiti. Za našo mlado ekipo je to dobra šola, ki je sicer nismo ravno potrebovali. Pristop v tekmo ni bil pravi zaradi pomanjkanja izkušenj, mogoče so nas uspavali dosedanji dobri rezultati, je po tekmi povedal predsednik RD Koper 2103 Aljoša Bertok. SJ

Druga DRL moški

3. krog - Ajdovščina : Radovljica 38:23 , Metlika : Pomurje 32:26, Cerklje : Jadran 2009 H.-K. 30:28 (13:12), Velika Nedelja : Rudar - 5. decembra. Arcont Radgona prost.

Pari 4. kroga, 23. oktobra - Jadran : Velika Nedelja; 24. oktobra - Radovljica : Metlika, Rudar : Ajdovščina, Arcont Radgona : Cerklje, Pomurje prosto.

Prva A DRL ženske

4. krog - Brežice : Ljubljana 24:28 (13:11), Zelene doline Žalec : Mlinotest Ajdovščina 26:31 (12:17), Žurd Koper : Velenje 28:25 (15:14), Krka : Zagorje 22:26 (9:18), Krim Mercator : Jadran Bluemarine 48:15 (21:8), Celje Celjske mesnine : Branik 35:21 (19:15); vnaprej odigrana tekma 5. kroga - Ljubljana : Krim Mercator 29:50.

Preostali pari 5. kroga, 24. oktobra - Mlinotest : Krka, Jadran Blue. : Žurd Koper, Velenje : Žalec, Gen-I Zagorje : C. mesnine Celje, Branik : Brežice.

Žurd Koper : Velenje 28:25 (15:14)

ŠKOFIJE >Dvorana Burja, gledalcev 100, sodnika Čretnik in Turnšek.

ŽURD Koper: Kraja, Fidel, Škabar, Munda 2, Čeh, Jagurdžija 3, Petrinja 4, Simončič, Udovič, Zorko 1, Leški 12, Bytyqi 3, Baruca, Cunder Skrlič 3, Palčič. Trenerka : Dalija Erceg.

Izključitve: Koper 6, Velenje 6 minut. 7-m: Koper 11 (8), Velenje 3 (3).

Čeprav pod pritiskom uspeha po treh porazih in brez stebra obrambe Mirjane Gojkovič, ki je zbolela, so domače rokometašice minimalno prednost držale skoraj ves prvi polčas. Tudi po vodstvu Velenjčank s 13:11 so po minuti odmora strnile vrste in polčas dobile z golom prednosti.

V drugem delu tekme so Koprčanke prikazale še več iznajdljivosti v napadu, ki je prej v glavnem slonel na najboljši strelki Veroniki Leški. Predvsem pa so strnile svoje vrste v obrambi. Velenjčanke so sicer uspele izenačiti na 22 in celo povesti s 25:24, a je končnica v celoti pripadla razpoloženim domačinkam. “Enkrat smo morali tudi mi priti na svoj račun. Zadovoljna sem; solidno smo igrali v obrambi in hitro v napadu. Igralke so zdržale 60 minut borbene igre, brez psihičnih padcev. Če bi bili bolj zbrani pri strelih na gol, bi tekmo lahko dobili tudi z desetimi goli razlike,” je bila po zmagi navdušena trenerka Dalija Erceg. TA

Žalec : Mlinotest 26:31 (12:17)

ŽALEC > Športna dvorana OŠ 1, gledalcev 100, sodnika I. in B. Pirc (Hrpelje).

Mlinotest: Srečković (8 obramb), Bratina, Pipan 2, Rojc 10, Čajko 3, Š. Ferfolja 5, Svetik 2, T. Ferfolja 2, Schuster 7, Jonović. Trener: Dušan Vidmar.

Sedemmetrovke: Žalec 4:3, Mlinotest 2:2 ; izključitve: Žalec 6 minut, Mlinotest 8 minut.

Žalčanke so bile dvakrat nevarne. Prvo dobro obdobje so imele na začetku, ko so držale korak z mlinarkami do izida 5:5. Sledilo je nekaj dobrih obramb vratarke Sandre Srečković ter hitrih golov sester Teje in Špele Ferfolja ter Tine Rojc, ki je odigrala najboljšo tekmo to sezono. V nadaljevanju sta za varno razliko ob polčasu poskrbeli še Taja Čajko in Slavica Schuster. Za drugo ofenzivo so Žalčanke poskrbele na začetku drugega polčasa, ko so omejile učinek Teje Ferfolja in se počasi bližale. V 46. minuti so izenačile na 22, potem pa je Mlinotest spet stopil na plin in tekmo mirno pripeljal k zmagovitemu koncu. IM

Krim : Jadran Bluemarine 48:15 (21:8)

LJUBLJANA > Dvorana na Galjevici, gledalcev 50, sodnika Šilc in Vesel.

Jadran Bluemarine: Škamperle, Urbančič, Malec 2, Svetelšek, Pavletič 5, Poles, Pihlar 2, N. Šiškovič 2, Maglica 2, K. Šiškovič, Strnad 1, Poplašen 1, Teraž. Trener: Peter Kastelic.

Izključitve: Krim 6, Jadran 6 minut; 7-m: Krim 2 (2), Jadran 5 (1).

Večkratne državne prvakinje so bile premočne za novinke v ligi. “To je bila težka tekma, ki nam je služila za nabiranje izkušenj,” je po visokem porazu dejal trener Hrpeljk Peter Kastelic. TA