Prevc v Bischofshofnu četrti

Najboljši slovenski smučarski skakalec Peter Prevc je na zadnji tekmi novoletne turneje v Bischofshofnu zasedel četrto mesto, kar mu je zadostovalo, da je v skupnem seštevku turneje obdržal tretje mesto. Avstrijca pred njim sta bila nedosegljiva, Stefan Kraft, skupni zmagovalec turneje in tokrat tretji, je Slovenca tokrat premagal le za 0,1 točke.

Peter Prevc Foto: Ok Vierschanzentornee
Peter Prevc Foto: Ok Vierschanzentornee

BISCHFSHOFEN > Svojo prvo zmago v svetovnem pokalu je zabeležil vodilni v tem tekmovanju Michael Hayböck, ki je v seštevku turneje zadržal drugo mesto. Drugo mesto na zadnji tekmi je zasedel neuničljivi Japonec Noriaki Kasai.

Drugi najboljši Slovenec je bil tokrat Nejc Dežman, ki je v drugi seriji z 18. napredoval na 11. mesto, Matjaž Pungertar se je uvrstil na 17. mesto, Jernej Damjan je bil 28., Robert Kranjec pa se je moral zadovoljiti z 29. mestom. V finale se s 44. dosežkom prve serije ni uvrstil le Rok Justin.