Primorskim tigrom se smeji, Portorožani izgubili

Čeprav so Portorožani v prvi tekmi v domači dvorani doživeli poraz, pa so lahko vsaj zadovoljni z obiskom tekme. Precej boljše volje so njihovi koprski sosedje, ki so prevzeli vodstvo na lestvici. Konec tega tedna se bodo začela tudi nižjeligaška tekmovanja.

Prva SKL

2. krog - Rogaška : LTH Castings 94:52, Tajfun : Primorska 75:86, Helios Suns : Zlatorog Laško 62:59, Portorož : Šenčur GGD 70:85, Hopsi Polzela : Union Olimpija 78:80, Krka : Terme Olimia 77:58.

2

Primorska para 3. kroga (sobota) - Union Olimpija : Portorož, Primorska : Rogaška.

Portorož : Šenčur GGD 70:85

LUCIJA > Športna dvorana, gledalcev 300, sodniki: Zupančič, Grbić (oba Ljubljana), Smrekar (Nova Gorica); četrtine - 16:23, 22:15, 13:23, 19:24.

Portorož: Rogelja 11 (5:4), Škerbec 5 (4:1), Borse 3, M. Vuković 20 (7:5), Cvetičanin 5 (2:1), S. Vuković 8 (3:2), Pišot, Besedič 9, Katonar 3, Radanovič 6 (0:2), Jovanovič, Bahor. Trener: Konstantin Subotić.

Šenčur GGD: Deray 15 (5:5), Babič, Novak, Cuderman, Martinčič 12 (2:1), Pajić 18 (5:5), Pavić 12, Karavdić 11 (1:1), Tovilović 2 (2:2), Stanojević 12, Rizman 3 (3:3). Trener: Ernest Novak.

Osebne napake: Portorož 22, Šenčur 24; prosti meti: Port. 23:13, Šenč. 17:16; trojke: Port. 34:9 (M. Vuković, Besedič po 3, Rogelja, Borse, Katonar), Šenč. 21:7; skoki: Port. 37. Šenč. 49.

Pred dobro napolnjenimi tribunami so se portoroški košarkarji pogumno spustili v boj z izkušenim moštvom iz Šenčurja, ki je v odločilnih trenutkih pokazalo več zbranosti in se zasluženo veselila prve zmage. Gorenjci so si po zaslugi centrske naveze Smiljan Pavić - Marko Pajić priigrali sedem točk naskoka in nato s trojko Nejca Martinčiča prvič povedli za deset točk, a so v nadaljevanju ladjarji pokazali, da imajo tudi oni svoje adute.

Najprej se je strelsko prebudil Matija Radanovič, kateremu se je ob koncu prvega polčasa priključil še Marko Vuković, ki je z osmimi zaporednimi točkami poskrbel za izenačenje. Portorožani so svojo strelsko serijo nadaljevali tudi v začetnih minutah drugega polčasa, ko sta bila natančna Jure Besedić in Aleks Cvetičanin in svoje moštvo popeljala do vodstva s 45:40. Toda zatem je bila Besediću prestrogo dosojena tehnična napaka, kar je gostom dalo dodatni zagon. S kar 14 zaporednimi točkami so ohladili domače navijače.

Ti so zadnjič povzdignili glas v 34. minuti, ko je Andraž Rogelja znižal na 61:66, a jih je hitro utišal Šenčurjev Američan Antony Deray, ki je skupaj s Pajićem in Nikolo Stanojevićem dokončal delo. “Ne glede na rezultat, je bila tekma vse prej kot lahka,” je po dvoboju povedal trener gostov Ernest Novak, medtem ko Konstantin Subotić svojemu moštvu kljub porazu ni mogel očitati, da se niso borili: “Kljub veliki meri borbenosti smo ostali praznih rok. Igralci so dali svoj maksimum, a to je bilo premalo za presenečenje. Šenčur je kaznoval vsako našo napako in zasluženo zmagal.”SM

Tajfun : Primorska 75:86 (70:70) - po podaljšku

ŠENTJUR > Dvorana OŠ Hrušovec, gledalcev 450, sodniki: Krejić (Kranj), Špendl (Maribor), Kolar (Ljubljana). Četrtine - 15:16, 12:18, 18:17, 25:19, podaljšek 5:16.

Tajfun: Sarajlija 13 (4:4), Thomas 9, Sebič 3, Grant 8, Moore 9, Fifolt 3 (2:1), Spicer 22 (13:6), Miković 8 (2:1). Trener: Krešimir Bašić.

Primorska: Radulović 12 (4:2), Ožegovič 2, Sanadze 17 (4:4), Zadnik 3, Kosi 11 (5:4), Zupan 4 (2:2), Franklin 6 (3:2), Morina 6, Gajić 25 (3:2). Trener: Aleksander Sekulić.

Osebne napake: Tajfun 19, Primorska 24; prosti meti: Tajfun 21:12, Primorska 21:16; trojke: Tajfun 26:9 (Sarajlija 3, Grant 2, Thomas, Miković, Moore, Sebič), Primorska 24:6 (Gajić 3, Kosi, Sanadze, Zadnik); skok: Tajfun 41, Primorska 43.

Izbranci Aleksandra Sekulića kljub poznemu sestavljanju ekipe še ne poznajo poraza na uradnih tekmah. V državnem prvenstvu so obe zmagi iztržili v gosteh. Tokrat je padel predlanski državni prvak Tajfun. Zmago so si tigri, kot so si Koprčani nadeli vzdevek, priborili po podaljšku, priložnost za zmago pa so imeli tudi v rednem delu.

Primorci so narekovali ritem igre. V 35. minuti so vodili s 60:51, a tu se jim je ustavilo, gostitelji pa so na krilih Khaliqa Khadeena Spicerja in Mirze Sarajlije naredili preobrat. Prvi je v zadnji četrtini dosegel devet od svojih 22 točk (met iz igre 8:11, 12 skokov, 5 blokad), Sarajlija (9 podaj) pa enajst od trinajstih. Z delnim izidom 15:4 je Tajfun prišel do prednosti 70:65, ki pa mu ni zadostovala za zmago. Najboljši posameznik na tekmi Nikola Gajić (25 točk, met iz igre 10:16, 6 skokov, 5 ukradenih žog, indeks 30) je zadel trojko, Jan Kosi pa je 18 sekund pred koncem izenačil na 70:70.

Podaljšek ni imel zgodovine; gostje so pobegnili na 80:73, tedaj je svoje dodal še Duda Sanadze, ki je zadel zadnje štiri proste mete, in gostje se zasluženo veselili druge zmage. “Igrali smo proti kakovostnemu nasprotniku, in pomembno je bilo, da smo igrali ekipno. Tajfun ima sijajne navijače in na koncu rednega dela so jih prav oni ponesli. Trojko za podaljšek sem zadel s pomočjo table, česar nisem načrtoval, toda kot pravijo - sreča spremlja hrabre,” je povedal Gajić.