Primorski košarkarji ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice

Košarkarji Sixt Primorske so v 6. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško z 80:66 (19:20, 43:37, 71:49).

Primorski košarkarji ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice Foto: Zdravko Primožič/FPA
Primorski košarkarji ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice Foto: Zdravko Primožič/FPA

KOPER > Primorski košarkarji ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice. Za svojo četrto zmago na peti tekmi, prvič so izgubili v prejšnjem krogu proti Petrol Olimpiji, so premagali Rogaško, ki je trem zmagam dodala drugi poraz. Slatinčani so v prvem polčasu še nekako držali korak s tekmeci, v drugem polčasu pa so igralci Primorske hitro prišli do neulovljive prednosti.

Ekipi sta bili v prvi in večino druge četrtine izenačeni, domači so prvič na tekmi resneje pobegnili 13 sekund pred koncem polčasa, ko so povedli za devet točk (43:34). V tretji četrtini so Primorci le še oplemenitili svoj naskok, po košu Marjana Čakaruna so v 24. minuti vodili že s 56:37, isti igralec je s prostima metoma malce pozneje prednost domačih povišal na 58:38, ko pa je Shawn King v zadnji minuti tega dela igre zabil za 71:47, je bil zmagovalec praktično odločen. V zadnji četrtini so gostitelji tekmo le še mirno pripeljali do zanje srečnega konca.

Pri domačih je bil s 16 točkami (trojke 4:11) najboljši Mirko Mulalić, Čakarun je 14 točkam dodal 11 skokov, King pa prav tako 14 točkam šest skokov. Pri gostih je z 18 točkami prednjačil Rashun Davis.

Primorci bodo v 7. krogu prihodnjo soboto gostovali v Domžalah, Slatinčani pa bodo gostili Šenčur Ggd.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 300, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Krajnc (Limbuš) in Smrekar (Nova Gorica).

* Sixt Primorska: Ferme 5 (2:2), Mulalić 16 (2:3), Zupan 8, Čakarun 14 (2:2), Joksimovič 9, Hodžić 3 (3:4), Kosi 8, King 14 (4:4), Baldassi 2, Glas 1 (1:2).

* Rogaška: Nikolič 10 (1:2), Davis 18 (6:8), Batur 7 (1:2), Šantelj 2, Pajić 13, Vujačič 10, Kosič 7.

* Prosti meti: Sixt Primorska 14:17, Rogaška 8:12.

* Met za tri točke: Sixt Primorska 8:26 (Mulalić 4, Zupan 2, Ferme, Joksimović), Rogaška 10:29 (Pajić 3, Vujačič 3, Davis 2, Nikolič, Kosič).

* Osebne napake: Sixt Primorska 18, Rogaška 15.

* Pet osebnih: Kosič (40.).