Prevc skočil do stopničk

Slovenski skakalec Peter Prevc (283,9 točke) je s skokoma 139,5 in 125,5 metra osvojil tretje mesto na uvodni tekmi 63. novoletne turneje v Oberstdorfu. Zmagal je Avstrijec Stefan Kraft (291,9/136,5 in 129 m) pred rojakom Michaelom Hayboeckom (285,0/137,5 in 132,5 m), ki je prevzel vodstvo v skupnem seštevklu svetovnega pokala.

Peter Prevc Foto: STA
Peter Prevc Foto: STA

OBERSTDORF > Do točk sta prišla še dva slovenska skakalca in oba popravila uvrstitev iz prve serije. Jernej Damjan je napredoval na 9. mesto, Robert Kranjec pa na 24.

Novoletna turneja se bo nadaljevala 1. januarja v Garmisch Partenkirchnu.

Že v prvi seriji so izpadli Matjaž Pungertar na 29., Nejc Dežman na 31. in Anže Lanišek na 49. mestu. Nesrečnik iz slovenske vrste je bil Pungertar, ki je bil ob drugo serijo, ker je izgubil neposredni dvoboj v paru s Poljakom Piotrom Žylo.

Lanski zmagovalec novoletne turneje Avstrijec Thomas Diethart je uvodno letošnjo tekmo končal na 27. mestu.