Portorožani so izgubili

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige Nova KBM premagali Portorož z 90:76 (30:14, 44:36, 68:57).

PORTOROŽ > Košarkarji Krke so v prvi tekmi osmega kroga lige Nova KBM presslomagali Portorož z 90:76. Za Novomeščane je to šesta zmaga v državnem prvenstvu, tretja v zadnjih štirih nastopih in četrta v gosteh. Primorci, ki so doživeli četrti zaporedni poraz, ostajajo pri eni zmagi, tisti proti Podčetrtku v začetku novembra.

Dvorana Lucija, gledalcev 100, sodniki: Španič (Postojna), Uroš Kolar (Ljubljana), Tine Škrbec (Kranj)
Portorož: Rogelja 7 (3:4), Vukovič 9 (3:8), Škerbec 7, Borse 7, M. Vuković 15 (0:2), Cvetičanin 4, S. Vuković 11 (2:2), Besedič 10 (1:1), Katonar 1 (1:2), Radanovič 5 (5:8).
Krka: Rebec 13, Kastrati 18 (6:7), Rojc 13 (9:11), Kužnik 3, Škedelj 7 (2:2), Dimec 17 (1:2), Čebular 6, Ritlop 4, Luković 9.
Prosti meti: Portorož 15:27, Krka 18:24.
Met za tri točke: Portorož 9:39 (M. Vuković 3, Vukovič 2, Škerbec, S. Vuković, Borse, Besedič), Krka 8:22 (Rebec 3, Kastrati 2, Škedelj, Kužnik, Luković).
Osebne napake: Portorož 21, Krka 25.
Pet osebnih: Elliott (33.), Rebec (36.).

Čeprav so gostje na začetku druge četrtine vodili že z 18 točkami naskoka (34:16), se do novih točk niso sprehodili. Motivirani gostitelji so zaostanek hitro prepolovili in nato vse do zadnjih minut držali zaostanek okoli desetih točk. V 34. minuti so se približali celo na 70:77. Vseeno je imela Krka več razpoloženih igralcev, daljšo klop, predvsem pa kakovost in izkušnje, da je tekmo suvereno pripeljala do kraja.

Pri zmagovalcih sta z dvojnima dvojčkoma izstopala Erjon Kastrati (18 točk, 10 skokov) ter Žiga Dimec (17 točk, 14 skokov), za Portorož pa je največ točk dosegel Marko Vuković (15).

Krka bo tekmo devetega kroga s Helios Suns igrala šele konec decembra, Portorož pa se bo naslednjič predstavil 5. decembra na Polzeli.