Za +25 zadostoval že prvi polčas

Kolektivna in učinkovita igra je košarkarjem Portoroža prinesla drugo zmago v domačem prvenstvu. Gostje iz štajerske prestolnice so se domačinom upirali le v prvi četrtini, nato pa je bila na parketu le ena ekipa. Portorož : Maribor 95:70.

Sašo Ožbolt (z žogo)  je dokazal, da lahko v slovenski ligi igra kljub stalnim težavam s poškodbo Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Sašo Ožbolt (z žogo) je dokazal, da lahko v slovenski ligi igra kljub stalnim težavam s poškodbo Foto: Tomaž Primožič/Fpa

LUCIJA > Prvič v letošnji sezoni so si portoroški navijači lahko privoščili uživanje v mirni končnici tekme, saj so domači košarkarji večino dela opravili že v prvem polčasu. Uvodne minute so ponudile učinkovito igro obeh moštev. Portorožani so pod vodstvom natančnega kapetana Saša Ožbolta z izdelanimi akcijami napovedali pravi strelski večer. Ko so v drugih desetih minutah strnili še obrambne vrste, je bilo dvomov o končnem zmagovalcu hitro konec. Nejc Buda in Jure Besedič sta pod košem zaustavila visokega Miloša Lopičića, na branilskih položajih pa sta Jure Močnik in Vjeko Petrović utrujala gostujoče strelce, ki nikakor niso prišli do izdelanega prostora za met. Domače moštvo je z granitno obrambo prišlo do številnih lahkih košev in se na glavni odmor ob glasnem odobravanju s tribun odpravilo s 25 točkami prednosti.

Športna dvorana Lucija, gledalcev 150, sodniki: Krejić (Kranj), Rener (Koper), Smrekar (Nova Gorica); četrtine - 25:20, 28:8, 24:25, 18:17. Portorož: Močnik 13 (5:5), Barbarič 6 (2:2), Borse 2, Petrović 9, Modrić 8, Čigoja 7, Buda 14 (7:6), Hodžić 8 (2:1), Besedič 7 (2:2), Ožbolt 15 (1:1), Katonar, Markič 6. Trener: Konstantin Subotić. Maribor Nova KBM: Rožanc 2, Pelko 12 (2:1), Matijevič, Lulić 6 (2:1), Kosič 3 (2:1), Ruphin 11 (6:1), Krivec 3, Mlakar, Šarkinović 3, Čebašek 2, Lopičić 10 (3:2), Morina 18 (3:2). Trener: Dejan Gašparin. Os. napake: Port. 22, Mar. 23; trojke: Port. 18:8 (Petrović 3, Ožbolt 2, Čigoja, Besedič, Hodžić po 1), Mar. 20:8 (Pelko 3, Morina 2, Lulić, Šarkinović, Krivec po 1); skoki: Port. 29, Mar. 26.

Drugi polčas je bil tako le formalnost, zato je portoroški trener preizkusil nekaj taktičnih različic, ki mu bodo še kako prišle prav v nadaljevanju sezone. Obenem je na parket poslal vseh 12 košarkarjev, med katerimi je strelska rubrika ostala prazna le pri Alenu Katonarju. Rezervisti so si sicer privoščili nekaj slabših minut v obrambi, a so z raznovrstno igro v napadu poskrbeli, da obiskovalcem ni bilo dolgčas, obenem pa so pridno polnili koš gostov. “V prvem polčasu smo prikazali zelo dobro obrambno predstavo, ki nam je prinesla lepo prednost. Kljub visoki prednost smo ostali osredotočeni in tako prišli do visoke zmage. Fantom lahko le čestitam za prikazano igro,” je svoje košarkarje pohvalil Subotić, ki bo moštvo že jutri popeljal na gostovanje k državnim prvakom v Novo mesto. Novogoričan na mariborski klopi Dejan Gašparin ni imel razlogov za veselje: “Nismo bili niti senca ekipe iz prejšnjih tekem. Portorožani nam nikakor ne odgovarjajo. Centri so si prehitro nabrali osebne napake, nato pa smo bili premalo agresivni.” SM

7. krog (jutri) - Krka : Portorož.