Portorožani ob polčasu vodili, a na koncu izgubili

Košarkarji LTH Castingsa so v zaostali tekmi 16. kroga lige Nove KBM v gosteh premagali Portorož z 81:78 (26:16, 41:42, 62:54).

PORTOROŽ > V Portorožu sta se v zaostali tekmi 16. kroga lige Nova KBM pomerili ekipi, ki sta do zdaj zmagali le po enkrat. Domači košarkarji so na zmago čakali vse od 2. novembra, ko so doma premagali Terme Olimia Podčetrtek. V nič kaj boljšem položaju pa niso bili gostje iz Škofje Loke, ki so do svoje edine zmage v letošnjem prvenstvu prišli tri dni pozneje, potem ko so doma premagali Portorožane, ki so jih, predvsem po zaslugi natančnega meta za tri točke, premagali še drugič.

Škofjeločani, ki so na domačem igrišču Portorož premagali s 15 točkami razlike, so bolje začeli prvo četrtino, v kateri so s trojkami Grubeliča in Jana Rebca povedli s 6:0, nato pa so prednost z novo trojko Grubeliča povečali na devet točk (11:2). Tudi po izteku prvih desetih minut so imeli bili v boljšem položaju, toda v nadaljevanju prvega polčasa so se prebudili tudi domači košarkarji, ki so gostom preprečili čiste mete za tri točke. V njihovih vrstah se je razigral Tim Škerbec, s trojko Andraža Rogelje pa so tik pred odhodom na odmor prvič na tekmi povedli (42:41).

Portorož: Borse 12 (4:4), A. Cvetičanin 13, Katonar 7 (3:4), Rogelja 5, Škerbec 25 (4:4), Radanović 12 (2:6), Bahor 4.

LTH Castings: Grubelič 11, Grum 11 (2:2), Bošnjak 10 (1:2), Čučović 4, Rebec 18 (1:2), Sajevic 15 (5:6), Mlakar 5, Stopar 7 (1:1).

Prosti meti: Portorož 13:18, LTH Castings 10:13.

Met za tri točke: Portorož 7:17 (A. Cvetičanin 3, Borse 2, Rogelja, Škerbec), LTH Castings 11:19 (Grubelič 3, Grum 3, Sajevic 2, Rebec 1, Bošnjak, Mlakar).

Osebne napake: Portorož 20, LTH Castings 13.

Pet osebnih napak: Radanovič (40.), Borse (40.).

Portoroški košarkarji so na začetku drugega polčasa po uspešnem metu za tri točke Aleksa Cvetičanina še zadnjič na tekmi vodili (49:46), v nadaljevanju pa so bili spet boljši gostje, ki so s košem Rebca v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo osmih točk (62:54). Domači so s točkami Škerbca še držali korak s škofjeloško ekipo, vendar sta Boris Bošnjak in Rebec poskrbela, da do preobrata ni prišlo, čeprav je pet sekund pred koncem tekme Žiga Bahor domačo ekipo popeljal do točke zaostanka. Vse upe domače ekipe je z uspešno izvedenima metoma pokopal Grega Sajovic.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Jan Rebec z 18 točkami, izkazal se je tudi s sedmimi skoki, v domači ekipi je Tim Škerbec dosegel 25 točk, imel pa je tudi deset skokov.

Portorožani bodo svojo naslednjo tekmo v državnem prvenstvu igrali v gosteh pri Krki, tekma bo na sporedu v nedeljo, 26. februarja, dan prej pa bodo Škofjeločani v gorenjskem derbiju gostili Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo.