Portorož ostaja na koncu lestvice

Košarkarji Hopsov s Polzele so v 9. krogu lige Nova KBM premagali Portorož s 112:82 (27:19, 56:35, 84:56).

Polzeljani so dosegli šesto zmago v državnem prvenstvu in
se prebili na tretje mesto, medtem ko Portorožani ostajajo na
koncu lestvice, na dosedanjih devetih tekmah so doživeli kar
osem porazov.

POLZELA > Polzeljani so dosegli šesto zmago v državnem prvenstvu in se prebili na tretje mesto, medtem ko Portorožani ostajajo na koncu lestvice, na dosedanjih devetih tekmah so doživeli kar osem porazov.

ŠD Polzela, gledalcev 150, sodniki: Vučković (Maribor), Česen (Kranj), Krajnc (Limbuš).
Hopsi Polzela: Ćup 18, Godler 7, Hodžić 8, Kosić 7 (2:2), Čebašek 20 (2:2), Bukovič 14 (2:2), Rat 12 (4:5), Steiner 4, Omladić 4, Držič 4 (2:2), Hurt 14.
Portorož: Rogelja 15, Škerbec 8 (0:1), Borse 5 (5:6), M. Vuković 16 (2:2), Cvetičanin 5, S. Vuković 14 (4:6), Besedič 15 (4:5), Radanović 4.
Prosti meti: Hopsi Polzela 17:18, Portorož 15:20.
Met za tri točke: Hopsi Polzela 9:27 (Čebašek 3, Bukovič 2, Hodžić 2, Godler, Kosić), Portorož 7:21 (Rogelja 3, M. Vuković 2, Besedič, Cvetičanin).
Osebne napake: Hopsi Polzela 20, Portorož 22.
Pet osebnih: B. Vuković (39.).

Obračun na Štajerskem je minil v znamenju favorizirane domače ekipe, ki je prevladovala v vseh elementih košarkarske igre. Izbranci Boštjana Kuharja so prevladovali od prve do zadnje minute, že po prvi četrtini so si priigrali prednost osmih točk, ki so jo v nadaljevanju neprestano plemenitili in zanesljivo osvojili novi točki.

“Ekipo Portoroža smo zaradi odlične igre v napadu premagali z visoko razliko. Čestitam mojim fantom za zmago. Mislim, da imamo še veliko rezerv v obrambi in to moramo popraviti do tekme s Heliosom,” je po tekmi dejal strateg Polzeljanov Kuhar, medtem ko je njegov kolega na klopi Portoroža Konstantin Subotić dodal: “Hopsi so prevladovali v vseh elementih igre. Na igrišču je igrala zgolj ena ekipa. Naša obramba je bila porazna, Hopsi pa so zasluženo prišli do visoke zmage, za kar jim čestitam.”