Portorož je že končal sezono

Šenčur Gorenjska gradbena družba ali Terme Olimia Podčetrtek ostaja zadnje odprto vprašanje v ligi za obstanek. Zadnji letošnji prvoligaški obračun je košarkarjem Portoroža prinesel 28. zaporedni poraz.

Liga za prvaka

8. krog - Helios Suns : Olimpija 63:77, Rogaška : Hopsi Polzela 76:70, Krka : Zlatorog Laško 90:76.

Vrstni red - Krka (sedem zmag, en poraz) 15 točk, Rogaška (7:1) 15, Zlatorog (4:4) 12, Olimpija (3:5) 11, Hopsi Polzela (3:5)11, Helios Suns (0:8) 8 točk.

Idrija se vrača v tretjo ligo

Dosedanji član četrte lige Hidria iz Idrije bo v prihodnji sezoni tretjeligaš. Drugouvrščena ekipa v četrti SKL si je preboj zagotovila v dodatnih kvalifikacijah, v katerih je pod vodstvom trenerja Aleša Kastrina dvakrat premagala Pivko Perutninarstvo. Nazadnje v Pivki pred 300 gledalci.

Liga za obstanek

8. krog - Portorož : Terme Olimia 44:102, Sixt Primorska - Šenčur GGD 78:75, LTH Castings : Tajfun 81:92.

Vrstni red - Sixt Primorska (16 zmag, trije porazi) 35 točk, Tajfun (13:5) 31, Šenčur GGD (11:7) 29, Terme Olimia Podčetrtek (9:9) 27, LTH Castings (6:13) 25, Portorož (1:19) 21.

Sixt Primorska : Šenčur GGD 78:75

KOPER > Dvorana OŠ Koper, gledalcev 150, sodniki: Grbić (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka), Krajnc (Limbuš); četrtine - 25:21, 15:20, 13:16, 25:18.

Sixt Primorska: Radulović 5 (2:1), Zadnik 10, Kosi 6, Zupan 14 (4:2), Ćapin 8 (1:1), Morina 22, Gajić 13 (6:4). Trener: A. Sekulić.

Koprski tigri so po Podčetrtku ugnali še drugo ekipo, ki se še bori za obstanek. Šenčur je minuto in sekundo pred koncem vodil s 74:73, nato pa je bil zanje usoden Nikola Gajić, ki je najprej zadel met za tri točke, nato pa uspešno izvedel še dva prosta meta. Na drugi strani je Boris Jeršin zadel le enega od dveh prostih metov. Nejc Zupan je nato z dvema zgrešenima prostima metoma gostom še ponudil priložnost za podaljšek, toda Smiljan Pavić ni zadel meta za tri točke. RM

Portorož : Terme Olimia 44:102

LUCIJA > Športna dvorana Lucija, gledalcev 70, sodniki: Poljanšek (Hraše), Smrekar (Nova Gorica), Pipan (Ljubljana); četrtine - 16:30, 10:22, 7:26, 11:24.

Najboljši strelci za Portorož: Radanovič 11, Katonar 10 (5 skokov), Borse 7.

Najboljši strelci za Terme Olimia: Janc 22, Buda 17 (8 skokov), Pešič 16.

Za slovo od elitne druščine so ladjarji gostili ekipo iz Podčetrtka, proti kateri so v začetku novembra zabeležili edino zmago. V petek zvečer že od prvega sodniškega meta ni bilo dvomov o zmagovalcu. Glede na to, da je bila tekma za goste sila pomembna v boju za obstanek, je bil njihov motiv na vrhuncu in že v prvem polčasu so si priigrali visokih 26 točk naskoka. Oslabljeni domačini so bili tudi v nadaljevanju povsem brez moči. SM