Portorož izpadel iz pokalnega tekmovanja

Košarkarji Portoroža na sobotnem gostovanju v Šenčurju niso uspeli pripraviti novega presenečenja. Po zmagi domačinov z 80:59 so končali z letošnjimi nastopi v pokalnem tekmovanju. Po četrtinah je bilo 21:13, 16:14, 19:24 in 24:8.

Alen Hodžić je bil v povratni pokalni tekmi najboljši strelec
Portorožanov. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Alen Hodžić je bil v povratni pokalni tekmi najboljši strelec Portorožanov. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

ŠENČUR > “Domačini so nas v košarkarskem žargonu pretepli, kar smo na nek način tudi pričakovali. Na njihovo agresivnost pa tokrat nismo imeli pravega odgovora. Ta dvoboj je bil povsem nekaj drugega kot prejšnja dva v Luciji,” je po koncu povratnega dvoboja petega kroga pokala Spar, ki je njegovemu moštvu prineslo izpad iz pokalnega tekmovanja, razmišljal portoroški trener Konstantin Subotić. Nabrušeni Gorenjci so se pred 150 glealci srčno želeli maščevati za boleč prvenstveni poraz, z zmago pa so se veselili napredovanja med najboljšo pokalno osmerico. Že do glavnega odmora so si pod vodstvom prodornega Jana Špana priborili deset točk prednosti, a kljub temu niso mogli povsem mirno zadihati, saj so se gostje z občasnimi serijami točk prvega strelca Alena Hodžića (16 točk) in Matije Trampuša vztrajno vračali v igro. Po 30 minutah je zaostanek Portorožanov, ki so na prvi tekmi v domači dvorani izvlekli neodločen rezultat (66:66), znašal le še pet točk in domače navijače je že začelo skrbeti, da bi se morebiti lahko ponovil scenarij iz zadnjih medsebojnih obračunov, ko je o zmagovalcu odločala le ena žoga. A je bil njihov strah tokrat vendarle odveč. Zadnja četrtina je minila v znamenju domačih ostrostrelcev Svena Smajlagića, Miloša Miljkovića in Petra Jokića, ki so polnili portoroški koš z vseh položajev in predvsem zahvaljujoč nizu natančnih metov za tri točke popeljali svoje moštvo do končnih 21 točk prednosti. “Tokrat smo imeli premalo razpoloženih košarkarjev za enakovreden boj s strelsko navdahnjenim tekmecem. To je bila dobra šola za nas. Zdaj se moramo osvežiti pred sredinim težkim gostovanjem pri Rogaški, nato pa po vrsti sledijo ključne tekme za razplet rednega dela prvenstva, ki jih moramo pričakati v čim boljši formi, saj si ne bomo smeli privoščiti spodrsljajev,” je po naporni trilogiji s Šenčurjem zaključil Subotić.