Poletni pretres

Če se je v preteklih štirih sezonah evropska zgodba nogometašev Maribora zavlekla skoraj v zimo ali celo pomlad, jo je letos konec že poleti. Na povratni tekmi drugega predkroga lige prvakov so z 1:3 klonili proti Astani, ki je napredovala s skupnim izidom 3:2.

Nogometaši Maribora (v rumenem) so končali evropske
nastope v tej sezoni. Fotografija je s tekme proti Kopru za
superpokal.  Foto: Tomaž Primožic/Fpa
Nogometaši Maribora (v rumenem) so končali evropske nastope v tej sezoni. Fotografija je s tekme proti Kopru za superpokal.  Foto: Tomaž Primožic/Fpa

ASTANA > Bojazen, da utegne biti kazahstanski prvak (pre)visoka ovira, se je izkazala za upravičeno. Gostitelji so hitro izničili mariborsko prednost z uvodne tekme. Za 1:0 je zadel Bauržan Džolčijev v 12. minuti. Gostitelji so se na umetni travi Arene v kazahstanski prestolnici bolje znašli. Vseskozi so dajali vtis hitrejše in močnejše ekipe, ki je v boljši formi.

Stadion Astana Arena, gledalcev 20.000, sodniki: Jacottet, Zeder, Heiniger (vsi Švica). Strelci: 1:0 Džolčijev (12.), 1:1 Rajčević (39.), 2:1 Canas (43.), 3:1 Twumasi (58.). Astana: Loginovski, Ilić, Aničić, Postnikov, Šomko, Džolčijev, Canas, Maksimović (od 46. Kethevoama), Twumasi (od 84. Bejsebekov), Nuserbajev (od 71. Dedečko), Žukov. Maribor: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler, Ibraimi, Kabha, Mertelj (od 60. Filipović), Bohar (od 77. Vršič), Tavares, Mendy. Rumeni kartoni: Canas; Mertelj, Viler, Bohar, Šuler. Rdeči karton: Canas (67., drugi rumeni). STA

Vijoličasti so do priložnosti, tako kot na prvi tekmi, prihajali poredko. Pravih groženj za domača vrata ni bilo prav veliko, so pa zato goste vrnili v igro kar gostitelji oziroma vratar Astane, Vladimir Loginovski, ki nasploh ni vlival zaupanja približno 20.000 domačim privržencem. Gol za 1:1 je v 39. minuti dosegel Aleksander Rajčević. Idealen mariborski scenarij prvega polčasa pa se je pred odmorom zasukal v precej slabšo različico. Jasmin Handanović je po strelu z razdalje žogo spet le odbil v polje, kjer se je gostiteljem ob strelu Rogerja Canasa nasmehnila sreča. Marwan Kabha je v 43. minuti žogo preusmeril v mariborsko mrežo za vodstvo gostiteljev z 2:1.

V drugem polčasu je Patrick Twumasi že v 58. minuti s tretjim zadetkom Astani priigral odločilno prednost, ki jo kljub imenitni priložnosti Rajčevića in igralcu več v drugi polovici nadaljevanja Mariborčani niso uspeli izničiti. ASO