Padli so v končnici

S soncem obsijana Bonifika je včeraj “za zaprtimi vrati” gostila kar dva obračuna med domačo Luko Koper in Slovanom iz Bratislave. V obeh tekmah so bili boljši Slovaki.

Rumeno-modri so nudili čvrst odpor aktualnemu udeležencu skupinskega dela evropske lige.  Foto: Picasa

KOPER > Že dopoldne sta se na pomožnem igrišču pomerili rezervni ekipi, prepričljivo zmago s 4:0 pa so slavili nogometaši slovaškega prvaka Slovana iz Bratislave, letošnjega udeleženca skupinskega dela evropske lige. Popoldanski dvoboj prvih moštev je potekal za zaprtimi vrati glavnega stadiona, v tekmi polni moških dvobojev so z 2:1 (0:0) slavili gostje. V prvem polčasu so bili Koprčani za odtenek podjetnejši, a si prave priložnosti za zadetek niso ustvarili. Trener Alen Šćulac ni imel na voljo štirih članov mlade reprezentance, med tekmo pa sta se poškodovala še Damir Hadžić in Ante Tomić. V drugem polčasu so gostitelji pričakovano malce padli v ritmu igre. Izkušeni gostje so povedli v 62. minuti z zadetkom TomašaJablonskega, osem minut kasneje pa je po zapravljenem strelu z bele pike Amarja Rahmanovića odbito žogo v mrežo pospravil spretni Jaka Štromajer. Dve minuti pred koncem rednega dela je Jablonski izkoristil zmedo v domači obrambi in dosegel odločilni zadetek. Šćulac, ki je v končnici tekme ponudil priložnost Japoncu Kohei Kotu, po porazu ni bil pretirano slabe volje: “Odigrali smo zelo dobro tekmo proti čvrstemu tekmecu. V določenih obdobjih smo prevladovali, a nam ni uspelo izvleči pozitivnega rezultata. Na žalost nisem imel na voljo popolne ekipe, sem pa z videnim kljub porazu zadovoljen.”SM