Orel četrti, Kosmina peti

Konec tedna se je končalo tudi mladinsko svetovno prvenstvo v jadranju na deski v kategoriji slalom, ki je od 29. junija potekalo v italijanskem mestu Reggio Calabria. Prvenstva so se udeležili tudi štirje slovenski predstavniki: v kategoriji do 20 let Jan Kosmina in Jani Lovrič, v kategoriji do 17 let pa Liam Orel in Luka Martin Ličan.

Fotografija je simbolična.

REGGIO CALABRIA > Udeležencem je nekoliko nagajalo vreme, tako da so jadralci dva dni ostali na kopnem. Najbolje uvrščeni Slovenec je bil Liam Orel, ki je presenetil v konkurenci 30 tekmovalcev v kategoriji do 17 let, in na njegovi četrti regati v jadranju na deski osvojil odlično četrto mesto; Luka Martin Ličan je bil 20. V kategoriji do 20 let Jan Kosmina ni ubranil brona z lanskega mladinskega svetovnega prvenstva v Španiji. Na zadnjem nastopu med mladinci se mu ni izšlo po pričakovanjih, osvojil pa je še vedno visoko peto v konkurenci 23 tekmovalcev. Jani Lovrič je bil dvanajsti.