Oplast zmaguje in sledi prvakom

Nekoliko okrnjen primorski vikend prvoligaškega dvoranskega nogometa (Puntar je bil prost) je v naše kraje prinesel le eno zmago. Niz uspehov je nadaljeval kobariški Oplast. Kix in Bronx pa pričakovano nista bila kos močnejšim ekipam.

K zmagi Oplasta je z dvema goloma prispeval tudi Jani Ručna
(v rdeči opremi). Foto: Igor Mušič
K zmagi Oplasta je z dvema goloma prispeval tudi Jani Ručna (v rdeči opremi). Foto: Igor Mušič

SEVNICA > Za Primorce najbolj zanimivo je bilo dogajanje v Sevnici, kjer je domačim podpora 150 gledalcev pomagala le prvih osem minut. Potem sta jih z natančnima streloma načela kobariška mojstra Jani Ručna in Jaka Sovdat. Do odmora so sicer Posavci uspeli izenačiti, a je bilo njihovega upanja že po petih minutah nadaljevanja konec, saj so v tem času zapored zadeli Anže Širok, Dani Vulikić in Tine Kravanja. Oplast tako ostaja najtesnejši zasledovalec državnega prvaka Dobovca.

Ta je v svoji dvorani gostil Bronx. Škofjote je proti tako kakovostnemu tekmecu pokopal že slab začetek z dvema prejetima zadetkoma v uvodnih štirih minutah. Nekaj upanja je v sedmi minuti z znižanjem zaostanka vrnil Tilen Kamenčić, a je bilo po dveh novih zadetkih Dobovca že pred polčasom jasno, da upanja za Bronx ni več.

V Litiji je bil zmagovalec praktično znan, še preden je ajdovski Kix tja dopotoval. Teniški izid domačih je to le še potrdil. Med strelce se je vpisal tudi kobariški član Litije Borut Ručna, Ajdovci pa so v takšni zasedbi obsojeni na kvalifikacije za obstanek ali prvoligaško slovo. Maribor je pričakovano odpravil Benedikt.

Druga SFL, 8. krog, primorska izida - Gorica : Velike Lašče 2:2(1:0), strelci - 1:0 Batistič (11), 1:1 Marolt (32), 2:1 Laharnar (34), 2:2 Tajčman (36), Oplast B Tomaž 1:6(0:2), strelci - 0:1 Školiber (1), 0:2 Školiber (10), 0:3 Magdič (30) 0:4 Gajser (33), 0:5 Magdič (34), 1:5 Hrast (36), 1:6 Gajser (38); vrstni red - 1. Tomaž 19, 2. Futsal klub Zavas 16..., 5. Gorica futsal klub 11, 10. (zadnji) Oplast B 6.

Ekipe bodo prihodnji konec tedna zaradi obveznosti reprezentance proste. Sledile bodo povratne tekme četrtfinala pokala, državno prvenstvo pa se bo nadaljevalo šele 23. decembra.

> Prva SFL, 11. krog - Dobovec : Bronx 7:1 (4:1), strelci - 1:0 Vojsk (1), 2:0 Mordej (4), 2:1 Kamenčić (7), 3:1 Mordej (10), 4:1 Kordiš (16), 5:1 Mordej (23), 6:1 Janeš (31), 7:1 Cesarec (36), Benedikt : Maribor 3:8, Litija : Kix 6:0 (3:0), strelci - Vrhovec G. (2 in 40), Ručna (7), Begić (10), 4:0 Račič (24 in 34), Sevnica : Oplast 4:7(2:2), strelci - 0:1 Ručna (8), 0:2 Sovdat (10), 1:2 Krnc (14), 2:2 Drobne (17), 2:3 Širok (22), 2:4 Vulikić (25), 2:5 Kravanja (25), 2:6 Vulikić (29), 3:6 Kranjčevič (33), 4:7 Ručna (35), 5:7 Širok (37, ag.).

Vrstni red - Dobovec 23, Oplast 22, Maribor 21, Litija 17, Sevnica 14, Puntar 13,Bronx 10, Benedikt, Kix po 3. IM