Oplast med štirimi ekipami v boju za prvaka

Nogometaši ekipe Potočje Projektiranje Sevnica so v zadnji tekmi 16. kroga 1. SFL z 9:4 premagali ŠD Extrem, že prej je Litija s 7:2 ugnala Puntar, RE/MAX Maribor je bil s 3:0 boljši od Bronxa Škofij, Velike Lašče so izgubile proti Dobovcu Pivovarni Kozel z 2:4, Oplast Kobarid pa je s 5:1 premagal Benedikt.

Oplast Kobarid se je uvrstil med štiri ekipe, ki se bodo borile za naslov  državnega prvaka. Foto: Drago Perko
Oplast Kobarid se je uvrstil med štiri ekipe, ki se bodo borile za naslov državnega prvaka. Foto: Drago Perko

LJUBLJANA > Po 16. krogu je jasno, da se bodo za naslov prvaka borili Dobovec Pivovarna Kozel, FC Litija, KMN Oplast Kobarid in RE/MAX Maribor. O obstanku v 1. SFL bosta odločala zadnja dva kroga.

Litija je potrdila mesto v polfinalu tudi z zmago proti večnemu rivalu iz Posočja. Oslabljeni puntarji so povedli preko Tomaža Volariča, a je Litija zahvaljujoč iznajdljivemu Slavenu Radiškoviču v 20. minuti zabila dva gola. V nadaljevanju so prevladovali domačini, ki so igrali brez Denisa Totoškoviča, ki je nekaj ur pred tekmo postal oče. Na tekmi se je poškodoval reprezentant Gašper Vrhovec.

Mesto v končnici so si zagotovili tudi Mariborčani, ki so doma premagali Bronxe s Škofij. Matej Fideršek je zabil za 1:0, Žiga Čeh je povišal na 2:0, za 3:0 pa je bil uspešen povratnik po poškodbi Aleš Vrabel. V prihodnjih dveh krogih pa bo jasno, s kom se bo RE/MAX Maribor pomeril za mesto v finalu 1. SFL.

V drugem polčasu pa so 13. zmago vknjižili še igralci vodilnega Dobovca Pivovarne Kozel, a so prišli do točk precej težje, kot je bilo pričakovati. Z golom Denisa Lojna so kozli povedli 0:1, Roman Klarič in Aleš Pirman pa sta zaslužna, da so Velike Lašče ob polčasu vodile 2:1. V zadnjih petih minutah so gostje strnili svoje vrste in prek reprezentantov Uroša Krofliča in Roka Mordeja slavili s 4:2.

Oplast ni imel težav z Benediktom. Varovanci trenerja Saše Lebana so že v prve četrt ure rešili vprašanje zmagovalca. Aktualni državni, pokalni in superpokalni prvak je kot za stavo polnil gostujočo mrežo, po 17 minutah je bilo 5:0, dva gola je dosegel Dani Vulikič. Benedikt je v nadaljevanju dosegel častni zadetek, obstanek pa bo iskal v zadnjih dveh krogih.

Izidi 1. SFL, 16. krog

> Danes:

- Potočje Projektiranje Sevnica - ŠD Extrem 9:4 (3:2)

1:0 Bizjak (10.), 2:0 Nečemer (12.), 3:0 Bizjak (19.), 3:1 Žalec (19.), 3:2 Koprivnjak (20./ag), 4:2 Bizjak (24.), 5:2 Krnc (30.), 6:2 Škorič (31.), 7:2 Božičnik (33.), 8:2 Kurtić (33.), 8:3 Matelič (36.), 9:3 Govekar (37.), 9:4 Okič (40.)

> Petek, 6. marec:

- FC Litija - KMN Puntar 7:2 (3:1)

0:1 Volarič (6.), 1:1 Begič (8.), 2:1 Radiškovič (20.), 3:1 Radiškovič (20.), 4:1 Ručna (25.), 5:1 Vrhovec (25.), 6:1 Ručna (31.), 7:1 Pantič (35.), 7:2 Čujec (40.)

- RE/MAX Maribor - KMN Bronx Škofije 3:0 (1:0)

1:0 Fideršek (4.), 2:0 Čeh (33.), 3:0 Vrabel (38.)

- KMN Velike Lašče - Dobovec Pivovarna Kozel 2:4 (2:1)

0:1 Lojen (7.), 1:1 Klarič (17.), 2:1 Pirman (19./6m), 2:2 Lojen (32.), 2:3 Kroflič (35.), 2:4 Mordej (38.)

- KMN Oplast Kobarid - KMN Benedikt 5:1 (5:0)

1:0 Vulikič (2.), 2:0 Skubin (7.), 3:0 Vulikič (11.), 4:0 Kusterle (15.), 5:0 Ručna (17.), 5:1 Rola (30.)