Odločilne tekme še pridejo

En gol - ena točka, je izkupiček dveh primorskih drugoligašev v desetem krogu. Brici so po porazu s kranjskim Triglavom izgubili še proti drugi ekipi z vrha lestvice. S tekmeci po meri v boju za točke, ki prinašajo obstanek, se bodo srečali v naslednjih treh krogih, kjer pa jih čakata še dve gostovanji.

Ankarančane (rdeči) in Brice (beli) čaka do konca nogometne
jeseni še šest tekem, 6. novembra pa tudi medsebojni
obračun v Vipolžah. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Ankarančane (rdeči) in Brice (beli) čaka do konca nogometne jeseni še šest tekem, 6. novembra pa tudi medsebojni obračun v Vipolžah. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

10. krog - Zavrč : Ankaran 1:1 (1:1), Roltek Dob : Brda 1:0 (1:0), Brežice T. Čatež : Drava Ptuj 2:1 (1:1), Zarica Kranj : Triglav Kranj 0:2 (0:1), Krka : Farmtech Veržej 3:0 (0:0).

6

Pari 11. kroga, 14. okrober - Krka : Brežice Terme Čatež. 15. oktober - Farmtech Veržej : Zavrč, Ankaran Hrvatini : Triglav, Brda : Drava. 16. oktober - Zarica : Roletek Dob.

Zavrč : Ankaran Hrvatini 1:1 (1:1)

ZAVRČ > Športni park, gledalcev 100, sodnik Tkalčič (Maribor).

Strelca - 1:0 Marciuš (5), 1:1 Gajšek (42).

Ankaran Hrvatini: Bužan, Komljenović (od 89. Maslić), Badžim, Gliha, Zlatič, Mate, Gajšek, Vodeb, Zemljak, Mihailovič (od 45. Maslić), Angov. Trener: Vlado Badžim.

Zaradi poškodb zdesetkani Ankarančani so tekmo začeli slabo in hitro prejeli zadetek. Potem so se ves prvi polčas mučili, da bi izenačili, saj jim igra ni stekla. Vseeno so si pripravili nekaj priložnosti, s so zadeli šele tik pred odhodom na odmor prek Robija Gajška. V slačilnici je trener igralcem povedal svoje, zato so v drugem delu igre oranžni napadli bolj odločno. Toda prvi strelec moštva Matej Zemljak tokrat ni imel svojega dne, za nameček se je že v prvem delu poškodoval Nik Mihailovič, neučinkovitost pa bi lahko Primorce drago stala. Domačini, ki so se od začetka prvenstva okrepili in nedavno zamenjali trenerja, so nekajkrat nevarno zapretili, tako da se je moral izkakazati tudi vratar gostov Primož Bužan. Po seriji zapravljenih priložnosti Ankarana so imeli namreč nogometaši Zavrča zadnjo priložnost za zmago, a je ostalo pri še najbolj pravični delitvi točk. “Nisem nezadovoljen, saj so fantje ponovno pokazali veliko borbenost. Tekalni del je bil zelo dober, realizacija je bila tokrat slaba. Matej Zemljak je zgrešil vse tisto, kar je doslej zadel. A nič zato, mogoče pa bo že naslednjič proti Triglavu spet uspešen,”je povedal trener Vlado Badžim. SJ

Roltek Dob : Brda 1:0 (1:0)

DOB > Športni park, gledalcev 150, sodnik Gornjak (Braslovče). Strelec - 1:0 Kokalj (10).

Brda: Mavrič, Kadrija, Žižmond, Marinič, Rijavec, Tribušon (od 46. Simčič Zuljan, od 61. Debenjak), Ferjančič, Rojc, Kuraj (od 80. Krasniqi), Jogan, Kavčič. Trener: Anton Žlogar.

Brici so po porazu s kranjskim Triglavom izgubili še proti drugi ekipi z vrha lestvice. S tekmeci po meri v boju za točke, ki prinašajo obstanek, se bodo srečali v naslednjih treh krogih, kjer pa jih čakata še dve gostovanji. Dob je podobno kot pred tednom dni Triglav unovčil boljšo predstavo v prvem polčasu, v katerem so bili Brici v podrejenem položaju. Ali so bili pod vtisom izkušenega tekmeca ali pa so bili sami premalo odločni. Kakorkoli, pri edinem zadetku na tekmi v 10. minuti so si sami zagrenili življenje, gostiteljem na čelu s strelcem Samom Kokaljem papotem ni bilo težko izigrati briške obrambe, v kateri še ni bilo rekonvalescenta Denisa Jazbarja. Tudi v preostanku prvega polčasa so imeli gostitelji več od igre, zato so bili Brici lahko še razmeroma zadovoljni z minimalnim zaostankom. Nadaljevanje je podobno kot v Kranju prineslo spodbudnejšo predstavo gostov, ki pa pravih groženj za domača vrata vendarle niso ustvarili. ASO