Odločila je daljša klop

Ajdovska reprezentantka Teja Ferfolja je do začetka drugega
polčasa strašila Krim, po tem pa so jo favoritinje ustavile. Foto: Igor Mušič
Ajdovska reprezentantka Teja Ferfolja je do začetka drugega polčasa strašila Krim, po tem pa so jo favoritinje ustavile. Foto: Igor Mušič

Prva A DRL ženske

2. krog - Žurd Koper : Gen-I Zagorje 18:33 (10:19), Krim Mercator : Mlinotest 30:22 (13:14), Z.doline Žalec : Krka 30:28 (16:13), Brežice : Velenje 21:36 (12:20), Branik : Jadran Blue. 31:26 (16:15), C. mesnine Celje : Ljubljana neodigrano.

Pari 3. kroga, 3. oktobra - Ljubljana : Branik, Velenje : Krim Mercator, Jadran Bluemarine : Brežice, Krka : Celjske mesnine, Mlinotest : Žurd Koper, Zagorje : Zelene doline Žalec.

Krim Mercator : Mlinotest 30:22 (13:14)

LJUBLJANA > Dvorana Galjevica, gledalcev 300, sodnici Crnojević in Kostecki Radić (obe Hrvaška).

Mlinotest: Srečkovič, Bratina, Rojc 3, Svetik 1, Jonovič 1, Čajko 2, Pipan, Schuster 3, Brecelj, Š. Ferfolja 7, T. Ferfolja 5. Trener : Dušan Vidmar.

Sedemmetrovke: Krim 4:3, Mlinotest 4:4; izključitve: Krim in Mlinotest po 8 minut.

Rdeča kartona: Zrimšek (51.); T. Ferfolja (60., 3 izključitve).

Derbi kroga je večji del tekme upravičil pričakovanja o rezultatski negotovosti. Ljubljanske udeleženke lige prvakinj, za katere je dobro igrala Izolanka Polona Barič (dosegla je pet zadetkov), vsekakor niso več nepremagljive v domačem prvenstvu. Ajdovke so bile do desete minute drugega polčasa povsem enakovreden in - posebej v prvih minutah drugega polčasa, ko so povedle za dva gola - boljši tekmec. Predvsem sta bili razigrani sestri Špela in Teja Ferfolja. V nadaljevanju so Ljubljančanke po besedah Dušana Vidmarja unovčile daljšo klop: “Ko se je v začetku drugega polčasa razigrala Teja Ferfolja, je Krim spremenil obrambo na 5-1 in Tejo odrezal od igre. Obenem je z enakovrednimi menjavami stopnjeval ritem. Pri nas lahko le popolna prva postava igra s Krimom, pravih menjav pa nimamo.”

Dodati velja, da niti članici prve postave Maja Svetik in Tina Rojc po poškodbi gležnja oziroma bolezni še nista bili povsem pri močeh, ob tem pa je v drugem polčasu za Krim ob razigrani Elizabeth Omoregie (devet golov) izjemno branila še vratarka Miša Marinček. Ko Ajdovke kar pet minut niso dosegle gola, je bila tekma odločena. IM