Go Volley spet plava

Popoln spored odbojkarskega prvenstva je konec tedna prinesel veliko veselja primorskim ligašem. Med tremi zmagovalci v eliti so končno spet Novogoričani, v drugi ligi pa imajo Primorke kar dvojno vodstvo.

Matic Vrtovec (modri, Go Volley) je Šoštanjčanom nasul kar 32 točk. Foto: Igor Mušič
Matic Vrtovec (modri, Go Volley) je Šoštanjčanom nasul kar 32 točk. Foto: Igor Mušič

1. DOL moški

16. krog- Panvita Pomgrad : Calcit 3:1, Maribor : Krka 3:1, Fužinar : Triglav 1:3, Salonit Anhovo : ACH Volley 1:3 (23, -17, -23, -22), Go Volley : Šoštanj Topolšica 3:1 (-25, 13, 22, 21).

Primorska para 17. kroga - Krka : Go Volley, Salonit Anhovo : Triglav.

Go Volley : Šoštanj Topolšica 3:1

NOVA GORICA > Dvorana v športnem parku, gledalcev 50, sodnika Perčič (Kamnik) in Jovanović (Komenda); po nizih: -25, 13, 22, 21.

Go Volley: Godnič 2, Basaneže 11, Filiputti 3, Sirk 6, Tomić 14, Vrtovec 32, Gašparin. Trener: Jasmin Čuturič.

Potem ko je na sredinem pokalnem dvoboju novi trener Go Volleya Jasmin Čuturič še iskal diagnozo, kako dobre začetke nizov pripeljati v zmagovito končnico, jo je v soboto našel ob pravem trenutku. Novogoričani so se z zmago nad neposrednim tekmecem v boju za obstanek začasno otresli zadnjega mesta in psihološkega pritiska. Novi strateg, ki je sicer Novogoričane vodil že lani, je namesto poškodovanega prvega sprejemalca Andraža Paliske (zaradi težav z mišico na levi nogi bo verjetno odsoten na dveh tekmah) postavil v igro Daliborja Tomića, sicer pa je (s precej manj menjavami) vztrajal s prvo postavo, ki ji je zaupal že njegov predhodnik Matjaž Stanič.

V prvem nizu še ni kazalo, da je stara novogoriška bolezen premagana. Go Volley je imel pri izidu 24:23 zaključno žogo, a je ni izkoristil. Tudi po izenačenju na 25 so imeli domači še vse v rokah, a so po slabem sprejemu ostali brez pravega napada, Šoštanjčani pa so bili v nasprotnih akcijah uspešni. Drugi niz je z odličnimi servisi odprl kapetan Gregor Basaneže, pobudo pa so z napadi izkoristili Tomić, Danijel Filiputti in predvsem napadalec Matic Vrtovec, ki je bil v nadaljevanju za Štajerce neustavljiv in je ta niz zmagovito zaključil. V tretjem nizu so bili gostje sicer nekoliko nevarnejši, a so Primorci nadzorovali igro. Jani Godnič je dobro vodil igro in nevarno serviral, na začetnem udarcu pa je bil oster tudi Gregor Sirk. Po bloku Basanežeja za 24:21 je Go Volley odrešila še zgrešena žoga Šoštanjčanov, ki so se v podobnem razvoju dogodkov v četrtem nizu v končnici ponovno z napakami premagali kar sami.

“Končno smo dobro začete nize ustrezno zaključili. Upamo, da bo zdravilo Čuturič pomagalo, čaka pa nas še precej trdega dela. Vsekakor smo bolj držali skupaj in ni bilo tako hudih nihanj kot prej. Ta ekipa ima dovolj kakovosti, da ostane v ligi, mlajši del pa mora še veliko pridobiti, da bo nihanj še manj,” je po uspehu povedal Gregor Basaneže. IM

Salonit Anhovo : ACH Volley 1:3

KANAL > Športna dvorana OŠ, gledalcev 400, sodnika Adrović (Kamnik) in Dugar (Kanal); po nizih: 23, -17, -23, -22.

Salonit Anhovo: Česnik 6, Marušič, Karnel, Kovačič, Dos Santos 13, Savičić 7, Čabarkapa 20, Okroglič 7, Krivec 2. Trener : Leon Schilling.

Cementarji so se potrudili, da udeleženec lige prvakov v Kanalu ni bil le na obisku. Za to je najprej poskrbel dober sprejem na čelu s ponovno zdravim liberom Andrejem Kovačičem. Dokler je bilo na voljo dovolj svežine, moči in eksplozivnosti, je bil Salonit enakovreden tekmec državnim prvakom, pri katerih si je minutažo na mestu organizatorja s Poljakom Michalom Kozlowskim delil Kanalec v vrstah Ljubljančanov Matija Jereb, ki je dosegel tudi dve točki. V končnici prvega niza je blestel izkušeni Salonitov sprejemalec Dejan Čabarkapa, ki je poskrbel za presenetljivo vodstvo v nizih.

V drugem nizu je stalna rotacija enakovrednih kakovostnih odbojkarjev pri ACH Volleyu začela dajati sadove, domači pa nikakor niso uspeli ustaviti Američana Erica Mochalskega. V tretjem nizu je imel odlično obdobje kanalski bloker Israel Dos Santos, ki je držal ravnotežje do izida 16:16, po tem pa je z izjemnimi servisi pobudo na stran ACH obrnil Jan Klobučar. Četrti niz je bil povsem izenačen do izida 20:20. Po tem pa sta težke odločilne žoge realizirala nosilca igre gostov, kapetan Andrej Flajs in Avstralec Nathan Roberts.STA, IM

1. DOL ženske

12. krog - Go Volley : Formis 3:0 (18, 15, 22), Aliansa : Luka Koper 0:3 (-11, -14, -17), Kema Puconci : Vital 3:1 (za Vital Vogrič 7, Turk 4), Sl. Gradec : Braslovče 0:3.

Primorski par 13. kroga - Luka Koper : Go Volley.

Go Volley : Formis 3:0

NOVA GORICA > Dvorana v športnem parku, gledalcev 50, sodnika Jovanović (Komenda) in Perčič (Kamnik); po nizih: 18, 15, 22.

Go Volley: Jurić 7, Pethö 15, Bavdaž 3, P. Marušič 3, Grudina 19, Kolbl 7, Pahor. Trenerka: Majda Čičić.

Kakovostne razlike med drugo in šesto ekipo je ta čas za več kot cel razred. Novogoričanke z resno igro Štajerkam niso niti za hip dovolile razmišljati o presenečenju.

Visoki Tina Grudina in Anita Pethö sta točke v napadu dosegali v serijah, na servisu pa sta bili zelo učinkoviti Teja Bavdaž in Antonija Jurić.

Zanimiv je bil le tretji niz, v katerem so gostje izenačile na 19, nato pa je v bloku in v napadu simultanko s Formisom odigrala Anita Pethö.

Aliansa : Luka Koper 0:3

ŠEMPETER > Dvorana OŠ, gledalcev 120, sodnika Tomec (Nm) in Miklošič (Mb); po nizih: -11, -14, -17.

Luka Koper: Barič 12, Kušar, Bible 2, Ferlinc 6, D. Lucas 12, Valenčič 14, Kaker 13. Trener : Marko Kalc.

Aliansa vodilnim Koprčankam ni bila dorasel tekmec niti za trening. Tako si je Luka Koper dva kroga pred koncem prvega dela že zagotovila jesenski naslov.

Štajerke, pri katerih je štiri točke dosegla Postojnčanka Lea Šantelj, so imele že sprejemom preveč težav, da bi lahko organizirale nevarne napade. Aliansa je redke točke dosegala le, ko so jih Primorke poklonile z napakami.

Amanda Bible je pošiljala natančne žoge do Dajane Lucas in Sare Valenčič, ki sta tekmice rešetali v napadu, v bloku pa je kraljevala Tina Kaker.

STA, IM

Nižje lige

> 2. DOL zahod ženske, 7. krog - Ljubljana : Galeb grup Robotina 1:3 (22,-14,-18,-18), Ankaran Hrvatini : Zgornja Gorenjska 1:3 (17,-22,-19,-12), Calcit II : Grosuplje 0:3, Triglav : Novo mesto 3:0, Žirovnica : Vital II 3:0;

vrstni red - Ankaran Hrvatini 18, Galeb grup Robotina 16, Zgornja Gorenjska 15, Grosuplje, Ljubljana, Žirovnica 12, Triglav Kranj 10, Calcit II 6, Novo mesto 4 Vital II 0.

> 3. DOL zahod moški, 7. krog, primorska izida - Kostanjevica na Krki : VC Portorož 3:0 (20,15,19), Salonit Anhovo II : Braslovče 2:3 (-13,22,23,-22,-16);

vrstni red - 1. Calcit Volleyball II 19, 2. Kostanjevica na Krki 18...4. VC Portorož 13, 7. Salonit Anhovo II 7 (10 ekip).

>3. DOL zahod ženske, 7. krog, primorski izidi - Logatec : Piran 3:0 (12,12,16), Krim mlade : Neptun Kanal 0:3 (-14,-22,-6), Krim : Luka Koper mlade 2:3 (20,-24,21,-20,-22);

vrstni red - 1. Logatec 20, 2. Šk. Loka 19..., 4. Luka Koper mlade 12, 5. Neptun Kanal 11, 8. (predzadnji) Piran 0.