Ob polovici je Koper tik pod vrhom

Ribničani so srečno premagali Škofjeločane in po prvem delu prvenstva ostali na vrhu lestvice. Z opravljenim so lahko zadovoljni v Kopru, nikakor pa ne v Izoli. Ekipe pred več kot enomesečnim premorom čaka do sredine decembra še pet krogov, najboljše štiri pa ob koncu sezone še končnica šestih ekip, med katerimi bosta tudi Celje PL in Gorenje Velenje.

Prva DRL moški

11. krog - Trimo Trebnje : Drava Ptuj 34:20 (16:9), Istrabenz plini Izola : Krka 18:26 (10:12), Riko Ribnica : Urban. Loka 24:23 (14:11), Dobova : Slovenj Gradec 31:21 (15:13), Dol Tki Hrastnik : Koper 2013 27:32 (12:15), Jeruzalem Ormož : Maribor Branik 31:23 (16:10).

0

12. krog, 16. november - Ribnica : Krka. 19. november - Drava Ptuj : Koper 2013, Dobova : Urbanscape Loka, Jeruzalem Ormož : Slovenj Gradec 2011, Dol Tki Hrastnik : Maribor Branik, Istrabenz plini Izola : Trimo Trebnje.

Dol TKI Hrastnik : Koper 27:32 (12:15)

DOL PRI HRASTNIKU > Dvorana Dolanka, gledalcev 350, sodnika Kavalar in Vidic.

Najboljši pri RK Dol TKI Hrastnik: Ajdari 6, Mikanovič 5, Brilej in Bauerheim po 3 gole.

Koper 2013: Vran, Vončina, Dolenc, Grzentič 1, Vlah 10, Krečič 3, Matijašević, Gašperšič 3, Gorela, Zugan, Rapotec 5, Smolnik 3, Sokolič 1, Planinc 3, Bratkovič 3. Trener: Zoran Jovičić.

Izključitve: Dol 4 , Koper 4 minute;7-m: Dol 4 (4), Koper 1(1).

Koprčani so zabeležili še tretjo zaporedno zmago v zadnjem tednu in tako potrdili vzpon forme. Gostje so za odtenek bolje začeli tekmo, nakar so domačini hitro našli protiorožja. Med osmo in 22. minuto so Dolani šestkrat izenačili rezultat, vendar nikoli niso prešli v vodstvo. Varovanci trenerja Zorana Jovičića so potem bolje odigrali končnico polčasa in ušli na pet golov prednosti. Na začetku drugega dela igre je razlika ponovno znašala zgolj dva zadetka, nakar so koprski rokometaši tudi po zaslugi razpoloženega Aleksa Vlaha (skupno deset zadetkov!) ušli na šest golov prednosti. Ekipa Dol TKI Hrastnik se je ves drugi polčas trudila znižati zaostanek in v 53. so domačini, po seriji zapravljenih napadov Kopra, prišli do izida 25:27. Koprčani pa so tedaj ponovno strnili vrste in dvoboj mirno pripeljali do zanesljive zmage. SJ

IP Izola : Krka 18:26 (10:12)

IZOLA > Dvorana v Kraški ulici, gledalcev 150, sodnika Pajič in B. Pirc.

Istrabenz plini Izola: Gregorič, Logar, Jurič, Stopar 1, Božič 2, Beganovič, Zorič-Stepančič, Selišnik, Čolić, Žgavec 2, Vukovič 6, Poberaj 2, Radojević 3, Konig, Redžić 2, Madžarevič. Trener: Borut Hren.

Najboljši strelci pri Krki: Orlič 8, Jurečič in Okleščen po 7 golov.

Izključitve: IP Izola 10, Krka 10 minut;7-m: IP Izola 2 (1), Krka 3(3).

Izolski rokometaši so morali priznati tudi premoč novomeške Krke. Držali so se do izida 7;7 v 20. minuti, potem pa so potek tekme mirno nadzirali gostje. V 43. minuti je bilo sicer spet tesno (16:17), potem pa je gostiteljem začelo zmanjkovati moči. “Danes smo prineseli s seboj na igrišče nekaj borbenosti s tekme proti Kopru in to se je takoj poznalo. Glede na to, da imamo pol ekipe kadetov, pa nas čaka še veliko dela. Zdaj moramo teh 45 minut raztegniti na vso tekmo in z bolj dodelanim sistemom rotacij ohranit svežino, da vsak igralec prispeva svoj del,” je povedal pomočnik trenerja Izole, nakedanji slovenski reprezentant Peter Pucelj. SANDI JERMAN

Druga DRL

4. krog - Ajdovščina : Velika Nedelja 31:25 (11:13), Škerjanc Jadran HK : Arcont Radgona 26:19 (13:11), Grosuplje : Grča Kočevje 44:25, Pomurje : Alples Železniki 27:26, Kronos : Metlika - sinoči