Novogoričanke brez težav ugnale Koprčanke

Odbojkarice Luke Koper so v 14. krogu 1. DOL za ženske izgubile proti GEN-I Volleyju z 0:3 (-15, -9, -7).

KOPER > Novogoriški trener Alen Bektašević je pred tekmo dobro ocenil, da ima navkljub mladi ekipi dovolj kakovosti za zmago. Novogoričanke so v primorskem derbiju brez težav ugnale tekmice iz Kopra, ki še naprej ostajajo prikovane na dno prvenstvene lestvice, čeprav so po besedah trenerja Zorana Jerončiča prebrodile zdravstvene težave in se uigrale z novinkami. Koprčanke na zmago čakajo že vse od šestega kroga, ko so bile boljše od Mislinje, druge primorske odbojkarice pa so se po porazu z Novo KBM v prejšnjem krogu spet vrnile v zmagovalne tirnice.

Novogoriške odbojkarice so primorske tekmice odpravile brez težav. Na začetku prvega niza so povedle s 4:0, Koprčanke so se vmes približale na dve točki zaostanka (4:6 in 10:12), nato pa so gostje stopile na plin in domačinkam dovolile le še pet točk. Podobno je bilo tudi v drugem nizu. Igralke GEN-I Volleyja so ga odprle s 4:0, na prvi tehnični odmor so odšle s tremi točkami prednosti, nato pa so pobegnile tekmicam, hitro prišle do +10 in le še vprašanje je bilo, kakšna bo razlika ob koncu niza. Na koncu so Koprčankam dopustile vsega devet točk. V tretjem nizu so gostujoče odbojkarice ekspresno prišle do prednosti, ki so ga višale iz napada v napad in hitro je bilo jasno, da domače nimajo možnosti. Igralke GEN-I Volleyja so tretji niz dobile še nekaj hitreje kot prva dva, tekmicam pa so dopustile še dve točki manj kot v prejšnjem nizu.