Nizali so medalje

Na že tradicionalnem mitingu za pokal Goriške v novogoriškem športnem parku so se izkazali tudi nadebudni primorski plavalci, ki so dosegli kopico uvrstitev na zmagovalne stopničke.

V novogoriškem športnem parku je bil v soboto pester
plavalni utrip. Foto: Damijan Zavrtanik
V novogoriškem športnem parku je bil v soboto pester plavalni utrip. Foto: Damijan Zavrtanik

NOVA GORICA > V različnih kategorijah so prednjačili predvsem mladi tekmovalci iz domačega plavalnega kluba. Domen Koršič je bil drugi na 50 metrov in tretji na 100 metrov hrbtno. Klemen Zavrtanik je zmagal trikrat (50, 100, 200 m prsno). Sara Kranjc je bila dvakrat tretja (100 in 200 m hrbtno). Špela Šavle je zasedla tretje mesto na 200 m hrbtno. Miha Obidič je bil drugi na 50 m prosto in tretji na 400 m prosto. Luka Černe je zmagal na 100 m hrbtno. Maks Batistič je bil drugi na 100 m hrbtno. Eva Mašera je osvojila tretje mesto na 100 m hrbtno. Vid Boršič pa je za PK Nova Gorica priplaval tretje mesto na 50 m prosto.

Iz PK Koper se je na zmagovalne stopničke zavihtelo šest tekmovalcev. Borut Purgar je bil tretji na 200 m prosto, Špela Levašič pa druga na 50 in 100 m prsno. Anastazija Miklavčič si je priplaval tri medalje različnega leska. Na 50 m prsno je zmagala, na 100 m prsno je osvojila drugo mesto, na 100 m prosto pa tretje. Tomas Ražman Torkar je bil drugi na 50 m prsno in tretji na 100 m prosto. Blaž Kleva je osvojil drugo mesto na 50 m in tretje na 200 m prsno. Gaja Škerjanc je bila tretja na 50 m prsno.

Največ medalj, štiri, je sicer osvojila Sanja Dumenčić iz PK Ajdovščina. Zmagala je na 100 m prosto, druga je bila na 200 m hrbtno, tretja pa na 200 in 400 m prosto. Izkazali so se tudi njeni klubski kolegi, ki so prispevali še tri bronaste medalje. Neli Nusdorfer je bila tretja na 100 m prsno, Miha Rijavec in Sara Ličen pa na 50 m delfin. Nika Tominc iz PK Biser Piran je osvojila drugo mesto na 50 in 100 m prosto. ASO