Nihče ni napredoval

Zadnji krog rednega dela prvoligaškega odbojkarskega državnega prvenstva primorskim ekipam ni prinesel sprememb na lestvici. V skupini za prvaka bo Gen-I Volley začel s tretjega mesta, Luka Koper s četrtega, Salonit Anhovo pa s šestega.

Koprčanka Dajana Lucas (levo)  je bila  s kar 25 točkami proti  Braslovčam v zadnjem
krogu najbolj razpoložena primorska odbojkarica. Foto: Igor Mušič
Koprčanka Dajana Lucas (levo) je bila s kar 25 točkami proti Braslovčam v zadnjem krogu najbolj razpoložena primorska odbojkarica. Foto: Igor Mušič

Prva DOL moški

18. krog - Salonit Anhovo : Maribor 3:0 (21, 22, 23), Calcit : Fužinar 3:0 (za Calcit Jani Konjedic 5), SIP : Triglav 2:3, Žirovnica : Panvita Pomgrad 0:3, ACH Volley : Krka 3:0 (za ACH Jernej Terpin 11).

Primorski par 1. kroga skupine za prvaka (6. februarja) - Salonit Anhovo : Maribor.

Salonit : Maribor 3:0

KANAL > Športna dvorana OŠ, gledalcev 200, sodnika Klinar (Žirovnica) in Pevc (Škofja Loka); po nizih: 21,22,23.

Salonit Anhovo: Česnik, Karnel, Dos Santos, Šarić, Čabarkapa, Okroglič, Krivec, Tomić, Savičić. Trener : Leon Schilling.

Domačini so za peto mesto po prvem delu prvenstva naredili še več, kot je bilo pričakovati. Gladko so premagali doslej boljši Maribor, vendar pa jim je veselje skalil Triglav, ki je slavil v gosteh. Tako je pred vstopom v drugi del - v skupino za prvaka, kjer pa bo prihodnji konec tedna v Kanalu ponovitev vaje z istim tekmecem - ostalo pri šestem mestu cementarjev. Kanalski trener Leon Schilling je tokrat na položaj libera postavil rezervista Danijela Šarića, ki je delo dobro opravil. V bloku sta bila solidna Urban Česnik in Israel Dos Santos. Salonit je prvi niz zanesljivo dobil. V drugem, ko je pri gostih vstopil v igro prodorni veteran Tomaž Horvat, je bilo bolj napeto, a je v končnici ključne žoge za domače realiziral Dejan Čabarkapa. V tretjem nizu je sprva po dobrem servisu gostov kazalo na preobrat, a je nato Urban Česnik vrnil z enako mero, njegov dober servis pa so soigralci izkoristili za serijo točk, ki jo je zmagovito sklenil Jure Okroglič.

STA, IM

Prva DOL ženske

18. krog - Zgornja Gorenjska : Vital 2:3 (za Vital Nina Vogrič in Natali Pavić 10), Calcit : Gen- I Volley 3:1 (15, -22, 19, 23), Aliansa : Formis 1:3 (za Alianso Lea Šantelj 19), NKBM Branik : Kema Puconci 3:0, Luka Koper : Braslovče 3:2 (16, -20, 17, -30, 9).

Primorska para 1. kroga skupine za prvaka (6. februarja) - Braslovče : Luka Koper , Gen- I Volley : Calcit.

Luka Koper : Braslovče 3:2

KOPER > Dvorana OŠ Koper, gledalcev 100, sodnika: Markelj (Bled) in Adrović (Kamnik), po nizih: 16, -20, 17, -30, 9.

Luka Koper: Barič, Pethö 14, Nedoh, Kušar, Poropat, Ferlinc 13, Lucas 25, Jurić 10, Jotanovič 3, Dodič 14, Božič, Požar. Trener: Marko Kalc.

Najboljši pri Braslovčah:Markovič 21 in Mihalinec 19 točk.

Tekma zadnjega kroga rednega dela, ki ni več mogla spremeniti vrstnega reda, je bila vseeno vse prej kot dolgočasna. Koprčanke so jo odigrale v nepopolni postavi, saj se je med tednom poškodovala Tina Kaker, medtem ko se je Marina Barič sicer vrnila po poškodbi, a še ni povsem nared in je odigrala le del dvoboja. Zato so se tokrat ob razpoloženi Dajani Lucas lahko izkazale mlajše igralke, predvsem Lara Dodič. Prvi niz so domačine dobile brez večjih težav, v drugem pa jim je popustila zbranost in zaradi številnih napak v napadu so Braslovče izenačile V tretjem setu je z vstopom Marine Barič tudi koprski sprejem začel delovati bolje in niz je kar zanesljivo pripadel domačinkam. Četrti set je bil maratonski, lahko bi ga dobili obe ekipi, na koncu pa se je bolje izšlo za gostujoče odbojkarice. Toda na koncu epske bitke so se zmage vseeno razveselile domačinke, ki so po izenačenem začetku skrajšanega petega niza po zaslugi Andreje Jotanović in Nuše Ferlinc dokončno strle odpor nasprotnic. SJ

Calcit : Gen-I Volley 3:1

LJUBLJANA > Dvorana Tivoli, gledalcev 50, sodnika Perčič (Kamnik) in Jovanović (Komenda); po nizih: 15, -22, 19, 23.

Gen- I Volley: Vukčević 7, Bavdaž 6, Zbičajnik 2, Aumann 4, P. Marušič 13, Djukić 9, Kolbl 11, Pahor. Trener : Luigi Schiavon.

Ljubljančanke tokrat niso dovolile ponovitve presenečenja iz prvega dela sezone, ko so jih Novogoričanke premagale. Na vseh igralnih mestih močnejša zasedba Calcita, za katero je predvsem v tretjem nizu dobro igrala tudi Koprčanka Kaja Turk (6 točk), se tokrat kljub dobremu odporu Gen-I Volleyja ni pustila presenetiti. Precej se je poznalo, da v ekipi ni več prve napadalke Sare Valenčič, ki je odšla k francoskemu drugoligašu Calaisu. V prvem nizu je Calcit narekoval ritem že z boljšim servisom. V drugem so z enako mero odgovorile Novogoričanke. Razigrale so se sprejemalka in kapetanka Teja Kolbl ter blokerki Sara Djukić in Teja Bavdaž. Slednja je skupni izid izenačila že kar s prvo zaključno žogo. Tretji niz, v katerem se je izkazala tudi Primorka Polona Marušič, je bil izenačen do izida 17:16, po tem pa je prišla do izraza premoč tekmic v višini in moči. Tudi v četrtem nizu so ostale Novogoričanke dolgo blizu favoritinjam, ki so nato s tujkami le naredile razliko.

STA, IM

Nižje lige

> Druga DOL moški, 12. krog - Šoštanj Topolšica : Fram 2:3, Žužemberk : Hoče 3:1, Črnuče : Go Volley 3:0 (23, 14, 20), Logatec : Črna 3:2, Mokronog : Pro Volley 3:1, Calcit II : Brezovica 3:1; vrstni red - Hoče 29, Fram 27, Črnuče 26, Go Volley, Žužemberk po 23, Calcit II 20, Pro Volley 15, Logatec 14, Brezovica 12, Šoštanj Topolšica 11, Črna 9, Mokronog 7.

> Druga DOL zahod ženske, 12. krog - Galeb grup Robotina : Grosuplje 3:1 (22,-11,24,12), Krim : Ankaran Hrvatini 3:2 (-24, -20, 18, 15, 11), Vital : Triglav 2:3 , Novo mesto : Calcit II 0:3, Žirovnica : Ljubljana 0:3; vrstni red - Ankaran Hrvatini 32, Triglav 28, Ljubljana 27, Krim 23, Calcit II 21, Grosuplje, Vital po 17, Galeb grup Robotina 9, Novo mesto, Žirovnica po 3.

> Tretja DOL zahod moški, 10. krog, primorska izida - Kočevje : Salonit Anhovo II 3:0 (22, 17, 21), VC Portorož : Triglav II 3:0 (19, 12, 21); vrstni red - 1. Kostanjevica na Krki 24, 2. VC Portorož 23 ..., 5. Salonit Anhovo II 20 (10 ekip).

> Tretja DOL zahod ženske, 10. krog, primorski izidi - Logatec : Luka Koper mlade 1:3 (22, -23, -18, -15), Krim mlade : Piran 3:0 (24, 18, 21), Neptun Kanal : Gen- I Volley II 1:3 (-22, -23, 24, -13); vrstni red - 1. Šk. Loka 21, 2. Triglav II 20, 3. Gen- I Volley II 19, 4. Neptun Kanal 18, 5. Luka Koper mlade 15 ..., 9. (zadnji) Piran 5. IM