Na treningu najhitrejša Lindsey Vonn

V St. Moritzu so alpske smučarke prvič preizkusile smukaško progo svetovnega pokala. Na Engiadinu, 2521 metrov dolgi progi, je prvi trening najbolje opravila ameriška zvezdnica Lindsey Vonn. Slovenska šampionka Tina Maze na prvem treningu ni pokazala vsega kar zmore, z 2,71 sekunde zaostanka za Vonnovo je bila 25.

Lindsey Vonn Foto: STA
Lindsey Vonn Foto: STA

ST. MORITZ > Za Američanko Lindsey Vonn, ki je v ponedeljek z zmago na superveleslalomu za svetovni pokal v italijanski Cortini d'Ampezzo na večni lestvici na prvem mestu s 63. zmago prehitela Avstrijko Annemarie Moser-Pröll, sta končali Italijanka Johanna Schnarf (+ 0,64) in Tina Weirather iz Liechtensteina (+ 0,75).

Od Slovenk je prvi trening najvišje končala Ilka Štuhec, za Vonnovo je zaostala 2,46 sekunde za 21. čas. Vodilna tekmovalka svetovnega pokala Tina Maze je z 2,71 sekunde zaostanka končala na 25. mestu, prvi trening pa je izkoristila bolj za spoznavanje s progo. Vanja Brodnik (+ 2,75) je bila 26., Ana Bucik (+ 10,85) pa 67.