Na Gorenjskem izgubili tudi drugič

Koprski rokometaši so pri starih znancih v Škofji Loki po porazu v rednem delu prvenstva kar gladko izgubili tudi bolj pomembno tekmo v končnici. V drugoligaškem primorskem derbiju so Hrpeljci v Ajdovščini potrdili, da so v ligi prepričljivo najboljši, Ajdovci pa se bodo le stežka prebili na drugo mesto, ki še prinaša napredovanje.

Aleks Vlah (v skoku) je v Škofji Loki prispeval štiri koprske
zadetke. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Aleks Vlah (v skoku) je v Škofji Loki prispeval štiri koprske zadetke. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

Prva DRL, liga za prvaka

2. krog - Celje Pivovarna Laško : Riko Ribnica 35:27 (19:12), Urbanscape Loka : Koper 2013 26:21 (11:10), Krka : Gorenje Velenje 23:35 (11:15).

Celje PL 2 2 0 0 71:52 42
Gorenje 2 2 0 0 64:48 42
Koper 2 1 0 1 49:48 40
Riko Ribnica 2 0 0 2 52:64 36
Urban. Loka 2 1 0 1 51:57 31
Krka 2 0 0 2 45:63 28

Pari 3. kroga, 30. marca - Riko Ribnica : Krka. 1. aprila - Koper 2013 : Celje Pivovarna Laško, Gorenje Velenje : Urbanscape Loka.

Urban. Loka : Koper 26:21 (11:10)

ŠKOFJA LOKA > Športna dvorana Poden, gledalcev 200, sodnika Kavalar in Žibret.

Najboljši pri RD Urbanscape Loka: Cingesar 7, Kavčič 5, Damjan 4 gole, Pajntar 9 obramb.

Koper 2013: Vončina (7 obramb), Capuzzo, Magdalenič, Dolenc, Grzentič, Vlah 4, Matijašević, Gašperšič, Moljk 3, Rapotec 4, Smolnik 5, Sokolič 1, Planinc 2, Bratkovič 2. Trener: Zoran Jovičić.

Izključitve: U. Loka 2 , Koper 12 minut; 7-m: U. Loka 4 (4), Koper 3 (1).

Koprčani so srečanje pri tekmecu, s katerim so v rednem delu sezone že izgubili, začeli slabo. Prvi gol so zabili šele po sedmih minutah igre in v 19. minuti je domače moštvo vodilo že z 9:3. Toda zatem je le sledil odločen odgovor Koprčanov, ki so se z delnim izidom 5:0 povsem približali Loki.

V drugem polčasu se je nadaljeval boj za vsako žogo. Primorci so najprej izenačili na 14:14, potem so zopet malce zaostali, v 51. minuti so gostitelji vodili z 19:18. V končnici je pobeg uspel nepopustljivim domačinom. Na roko so jim šle tri zaporedne izključitve pri gostih, ki so v ključnih trenutkih napravili nekaj nepotrebnih napak. “Vso tekmo smo delovali preveč nervozno. Tokrat enostavno ni šlo nobenemu in po koncu so bili fantje jezni nase, saj se nam tak poraz še ni zgodil,” je slab dan moštva opisal predsednik kluba Aljoša Bertok.

SJ

Prva DRL, liga za obstanek

Trimo Trebnje : Istrabenz plini Izola 30:17 (16:10), Dobova : Maribor Branik 29:34 (16:14), Jeruzalem Ormož : Drava Ptuj 32:23 (19:8), Slovenj Gradec 2011 : Dol Tki Hrastnik 25:26 (14:12).

IP Izola 3 0 0 3 444:632 0

Pari 4. kroga, 31. marca - Trimo Trebnje : Dobova. 1. aprila - Istrabenz plini Izola : Dol Tki Hrastnik, Drava Ptuj : Slovenj Gradec 2011, Maribor Branik : Jeruzalem Ormož.

Trimo : IP Izola 30:17 (16:10)

TREBNJE > Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 112, sodnici Crnojević in Radić-Kostecki. Najboljši pri RK Trimo Trebnje: Kotar 5, Djurdjevič in Cvetko po 4 gole, Urbič 12 obramb.

Istrabenz plini Izola: Gregorič (16 obramb), K. Božič, Puhanič, Jurič 3, Beganovič 4, Zorič-Stepančič 1, Čolić, Žgavec 2, Vukovič 2, Radojevič 3, Redžić 2, Madžarevič. Trener: Peter Pucelj.

Izključitve: Trimo 12, IP Izola 8 minut; 7-m: Trimo 4 (4), IP Izola 5 (3).

Tudi trebanjski rokometaši so bili za Izolane enostavno premočni. Samo v drugem delu so gostje na vsak svoj dosežen zadetek prejeli dva v svojo mrežo. SJ

Druga DRL

15. krog - Ajdovščina : Škerjanc Jadran Hrpelje Kozina 27:31 (11:17), Arcont Radgona : Kronos 33:25 (13:12), Velika Nedelja : Pomurje 37:28 (18:16), Metlika : Grosuplje 23:27 (10:13). Alples Železniki prost.

Kronos 13 1 0 12 354:434 2

Pari 16. kroga - Grosuplje : Velika Nedelja, Škerjanc Jadran Hrpelje Kozina : Alples Železniki, Pomurje : Arcont Radgona, Kronos : Ajdovščina. Metlika prosta.

Ajdovščina : Škerjanc JHK 27:31 (11:17)

AJDOVŠČINA >Dvorana Police, gledalcev 250, Sodnika Gorenc in Pajić.

Ajdovščina: Marc, Gregorc, Benčina 3, Velikonja 1, J. Koren 3, Svetik 3, Bajc 4, M. Koren 10, Bizjak 2, Bratina 1. Trener: Branko Leban.

Škerjanc Jadran HK: Čuk, Ponikvar, Kuret 3, Mahmić 3, J. Poles 2, Hrvatin 9, P. Poles 2, Drožina 3, Dobrila 3, Kljun 6. Trener: Konrad Božeglav.

Sedemmetrovke - Ajdovščina 5:5, Jadran 7:6; izključitve - Ajdovščina in Škerjanc Jadran HK po 8 minut.

V za drugo ligo izjemnem navijaškem vzdušju, kjer so imeli obilno podporo s tribun tudi gostje, Ajdovcem na primorskem derbiju vrha ni uspelo premagati vodilnih Hrpeljcev, čeprav so primorski derbi po zaslugi Nika Bajca in igralca tekme, Matica Korena, dobro začeli. Pobudo so imeli do sredine prvega polčasa, ko je Hrpeljce do izenačenja pripeljal Gregor Kuret, nato pa sta se razigrala še Peter Hrvatin in Andrej Kljun. Ob tem je zgoščena hrpeljska obramba dvakrat za štiri minute povsem ustavila domače strelce, kar je bilo skupaj s slabim začetkom drugega polčasa za Ajdovce usodno. Pet minut pred koncem so sicer zaostajali le 23:26, a so točke vseeno odšle v Hrpelje. IM

Prva DRL ženske

19. krog - Zelene doline Žalec : Zagorje 20:30 (10:13), Krka : Branik 35:26 (17:7), Aklimat Ptuj : Celje Celjske mesnine 29:37 (13:20), Velenje : Ljubljana - . Žurd Koper : Krim Mercator - 5. aprila, Mlinotest prost.

Velenje 16 0 2 14 343:457 2

Pari 20. kroga, 29. marca - Krim Mercator : Zelene doline Žalec. 1. aprila - Ljubljana : Mlinotest Ajdovščina , Celje Celjske mesnine : Velenje, Zagorje : Krka. 2. aprila Branik : Aklimat Ptuj, Žurd Koper prost.