Mazejeva osma v slalomu v Beaver Creeku, Shiffrinova svetovna prvakinja

Najboljša slovenska smučarka Tina Maze je slalom svetovnega prvenstva alpskih smučark v Beaver Creeku končala na osmem mestu. Naslov prvakinje je na zadnji ženski disciplini SP osvojila Američanka Mikaela Shiffrin. Srebro si je prismučala Švedinja Frida Hansdotter (+ 0,34), tretja pa je bila Čehinja Šarka Strachova (+ 0,77).

Tina Maze je slalom svetovnega prvenstva alpskih smučark v Beaver Creeku končala na osmem mestu. Foto: STA
Tina Maze je slalom svetovnega prvenstva alpskih smučark v Beaver Creeku končala na osmem mestu. Foto: STA

BEAVER CREEK > Tina Maze je bila po polovici tekme na petem mestu, s 85 stotinkami zaostanka za vodilno Mikaelo Shiffrin. V drugem nastopu je bila Mazejeva ob prihodu skozi cilj peta, do konca tekme pa je zdrsnila na osmo mesto, za prvakinjo je zaostala 2,48 sekunde.

Ana Bucik, ki je bila po prvi vožnji 23., drugega nastopa ni končala, Katarina Lavtar je 29.