En niz še dajo, več pa ne

Mariborčanke so v Kopru zmagale po pričakovanju in primorske tekmice še drugič v dveh tednih premagale s 3:1. Po zmagi v pokalnem polfinalu je mariborska ekipa osvojila pokalni naslov, težko pa jo bo ustaviti tudi na poti do druge domače lovorike.

Mariborske roke so bile za napade Koprčank prevečkrat
previsoke ... Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Mariborske roke so bile za napade Koprčank prevečkrat previsoke ... Foto: Tomaž Primožič/Fpa

KOPER > Koprčanke, ki so nastopile brez kapetanke Marine Barič, se, kljub temu, da so pokazale veliko motiviranost, niso povsem razigrale. Proti favoriziranim tekmicam, pokalnim prvakinjam iz Maribora, ki jih je suvereno vodila izkušena Koprčanka Marina Cvetanovič, so prvi in drugi niz dokaj gladko izgubile. Precej več so pokazale v tretjem nizu, ko so dobro servirale in zaigrale brez napak, kar je presenetilo Mariborčanke, ki so naredile veliko napak in se nikakor niso zmogle dovolj zbrati, da bi zaustavile razigrane Koprčanke. “V tretjem nizu smo pokazale, kdo smo in kaj znamo. Sicer pa bi lahko na tej tekmi pokazale več,” je predstavo svoje ekipe ocenila Andreja Jotanovič, ki je nadomestila odsotno kapetanko. “Dekleta dobro delajo. Odbojka v Kopru se še vedno igra na določeni ravni, kar je gotovo pozitivno,” je igro nasprotne ekipe ocenila prva dama NKBM Branik Cvetanovičeva, ki ji je bil nastop pred koprsko publiko kot domačinki še poseben izziv. Koprčanke so se po uspehu v tretjem nizu v nadaljevanju povsem zmedle, tako da so Mariborčanke v četrtem nizu povedle kar s 7:0 in v nadaljevanju tekmo rutinirano pripeljale do predvidljivega konca. AGT