Ljubljanske študentke presenetile na Goriškem

Popoln spored državnih odbojkarskih lig med elito je na Primorskem prinesel pričakovani zmagi Kanalcev in Koprčank. Dekleta Gen-I Volleyja so doma presenetljivo izgubila z ljubljansko študentsko ekipo Vital. V drugi ligi vodijo Ankarančanke.

Za Novogoričanke je prvič zaigrala tudi izkušena Koprčanka Sara Valenčič (v sredini). Foto: Igor Mušič
Za Novogoričanke je prvič zaigrala tudi izkušena Koprčanka Sara Valenčič (v sredini). Foto: Igor Mušič

Prva DOL moški

5. krog - Triglav : Calcit Volleyball 0:3, Maribor : Krka 3:1, Salonit Anhovo : SIP 3:0, (20, 18, 15), Panvita Pomgrad : Fužinar 3:0, Žirovnica : ACH Volley 0:3 (za ACH Terpin 5).

1

Primorski par 6. kroga (31. oktobra) - Salonit Anhovo : Žirovnica.

Salonit Anhovo : SIP 3:0

KANAL >Športna dvorana OŠ, gledalcev 250, sodnika Perčič (Kamnik) in Milojević (Lj); po nizih: 20, 18, 15.

Salonit Anhovo: Česnik, Karnel, An. Kovačič, Dos Santos, Čabarkapa, Okroglič, Krivec, Tomić, Savičić. Trener: Leon Schilling.

Kanalci so gladko opravili z novincem v ligi, čeprav je ostal še brez dveh izkušenih mož. V tujino se je po Saši Gadniku odpravil tudi Alan Komel, že na začetku tekme pa se je poškodoval sprejemalec Dalibor Tomić, ki bi sicer v napadu moral zaigrati namesto Komela. Po sili razmer je zato prvo resno tekmo po poškodbi odigral Darjo Savičić in se dobro odrezal. Gostje iz Šempetra v Savinjski dolini so začeli z odličnim servisom in pobudo. Šele ko je njihov servis sredi prvega niza popustil, so Kanalci na 17. točki izenačili. V nadaljevanju so se ob dobrem sprejemu razigrali bloker Israel dos Santos in sprejemalca Jure Okroglič ter Dejan Čabarkapa, ki sta točke dosegla s krilnih položajev. S tem je bilo sanj o zmagi gostov praktično konec.

Po zanesljivo dobljenem prvem nizu, so Kanalci pritisnili na edinega res nevarnega Štajerca Žigo Zupanca, ki prave pomoči ni imel, in gladko dobili drugi niz. V tretjem nizu je bilo že po uvodnih napadih cementarjev jasno, kdo bo zmagal. Trener gostov je zato spočil prvo postavo in ponudil zbiranje izkušenj rezervistom, s katerimi so Kanalci, ki so tekmo dobro odigrali z lansko prvo postavo, hitro opravili.STA, IM

Prva DOL ženske

4. krog - Gen-I Volley : UOK Vital 1:3 (20, -20, -25, -19), Luka Koper : Zgornja Gorenjska 3:0 (10, 19, 19), Aliansa : NKBM Branik 0:3 (za Alianso Šantelj 7), Braslovče : Formis 3:1, Calcit Ljubljana : Kema Puconci 3:1 (za Calcit Grudina 13).

0

Primorska para 5. kroga (31. oktobra) - Formis : Luka Koper, NKBM Branik : Gen-I Volley.

Luka Koper : Zg. Goranjska 3:0 (10, 19, 19)

KOPER > Dvorana OŠ Koper, gledalcev 75, sodnika Mohorčič (Žužemberk) in Tomec (Novo mesto).

Luka Koper: Barič 5, Pethö 2, Nedoh, Kušar, Poropat, Ferlinc 4, Lucas 7, Jurić 5, Jotanovič, Jerkovič, Dodič, Kaker 3. Trener: Marko Kalc.

Po zmagi v Puconcih so Koprčanke na domačem igrišču zlahka opravile še z ekipo Zgornje Gorenjske. Gostje so v prvem setu hitro popustile, domačinke pa so povedle z 12:5 in potem so razliko le še poviševale. V uvodu drugega seta so se Gorenjke bolje upirale in prvič so tudi same prešle v prednost. Vodstvo so obdržale do izida 8:6, nakar je sledil odločen odgovor odbojkaric Luke Koper, ki so osvojile šest točk zapored. Kasneje so sicer domačinke spet malce popustile in gostje so od rezultata 17:10 prišle do 21:17, to pa je bilo tudi vse. Ko so Koprčanke zaigrale zbrano, je bila kakovostna razlika med ekipama očitna. Tretji niz je bil zelo podoben drugemu in dvoboja je bilo hitro konec. “Razlika je bila na koncu gladka in to je trenutno najpomembneje. Naš cilj ostaja uvrstitev v modro skupino in zato moramo premagovati vse neposredne tekmece. Mi delamo in iz tedna v teden mora biti bolje,” je po zmagi strnil misli domači trener Marko Kalc.

SANDI JERMAN

Gen-I Volley : UOK Vital 1:3

NOVA GORICA > Mestna dvorana, gledalcev 100, sodnika Atanasov (Kr) in Markelj (Bled); po nizih: 20, -20, -25, -19.

Gen-I Volley: Vučević, Burilo, Bavdaž, Zbičajnik, Aumann, P. Marušič, Djukić, Kolbl, Pahor, Valenčič. Trener: Luigi Schiavon.

V Novi Gorici se je s presenetljivo zmago ljubljanske univerzitetne ekipe iztekel neke vrste primorski derbi sredine, saj so na delu v Ljubljani kar tri Primorke - Novogoričanka Nina Vogrič in Koprčanki Petra Flego ter Natali Pavič. Vogričeva in Pavičeva sta bili tudi nosilki igre.

Novogoričanke je gladko dobljen prvi niz nekoliko uspaval. Že tradicionalno zelo borbene Ljubljančanke so v drugem odlično servirale, ob tem pa so z dobro medsebojno komunikacijo in požrtvovalnostjo v polju rešile tudi tiste žoge, ki na običajnih tekmah slovenskega prvenstva ostanejo na tleh. Temu so sledili učinkoviti protinapadi.

Gen-I Volley je prvič v sezoni naletel na žilavega tekmeca z dobro zasedenostjo na vseh položajih, kar je razkrilo vse slabosti ekipe, ki je skoraj povsem nova in katere sestavljanje se je zavleklo. Potem ko je bila tik pred prvo tekmo registrirana Črnogorka Jovana Vukčević, je prejšnji teden prišla še izkušena koprska sprejemalka Sara Valenčič, vendar zasedba močnih posameznic očitno še ni dovolj uigrana. Na tekmi je bilo preveč nesporazumov v polju in pri podajah in preveč nenatančnih napadov.

Drugi niz so bistveno bolje uigrane gostje gladko dobile, v tretjem pa so Novogoričanke individualno kakovost le uspele zložiti v ekipni mozaik. Po napadu Valenčičeve so povedle že s 24:20 in obstale. Po preslabotnih napadih so tekmice vračale ostre žoge. Pavičeva je izenačila na 24. točki, novogoriška kapetanka Teja Kolbl je izid uspela poravnati na 25., po tem pa sta po slabih akcijah domačink sledila še odločilna ljubljanska protinapada za osvojitev tretjega niza.

“Pozna se, da je ekipa povsem nova. Tu so igralke iz drugih slovenskih krajev in iz tujine. Nekaj časa bo še trajalo, da se uigramo. Takšnih težkih tekem, ki bi pokazale na naše slabosti, še niso imele. Sčasoma se bo kakovost vendarle pokazala, saj imamo sedaj na treningih za dve ekipi kakovostnih igralk,” je po tekmi povedala kapetanka Teja Kolbl. Njena nekdanja soigralka, sedaj članica Vitala, Nina Vogrič, je dodala: “V tekmo smo šle z veliko željo, da se dokažemo. Imamo kakovost, da naredimo korak naprej v prvenstvu. To je tudi naša edina možnost, saj smo v pokalu žal že izpadle.”

IM

Nižje lige

> Druga DOL moški, 2. krog - Šoštanj Topolšica : Brezovica 3:1, Mokronog : Calcit II 2:3, Črnuče : Črna 3:0, Žužemberk : Go Volley 3:2 (-17,-23,18,17,9), Fram : Hoče 3:2; vrstni red - 1. Črnuče 6, Fram 5, Hoče 4, PRO Volley, Šoštanj Topolšica po 3, Logatec, Calcit II, Žužemberk po 2, Go Volley, Črna, Mokronog po 1, Brezovica 0.

> Druga DOL zahod ženske, 2. krog - Galeb grup Robotina : Ljubljana 0:3 (-20,-14,-18), Žirovnica : Calcit II 2:3, Novo mesto : Triglav 0:3, Vital : Ankaran Hrvatini 0:3 (-16,-17,-14), Grosuplje : Krim 0:3; vrstni red - Ankaran Hrvatini, Ljubljana, Triglav, Krim po 6, Grosuplje, Calcit II po 2,Žirovnica, Vital po 1, Galeb grup Robotina, Novo mesto po 0.

> Tretja DOL zahod moški, 2. krog - primorski izid - Ljubljana volley : Salonit Anhovo II 3:1 (16,16,. 21,19); vrstni red - 1. Kostanjevica na Krki, 2. Ljubljana volley po 6, 3. VC Portorož 3..., 6. Salonit Anhovo II 3 (10 ekip).

> Tretja DOL zahod ženske, 2. krog, primorski izidi - Bled Jesenice : Piran 3:1 (19,-9,14,14), Neptun Kanal : Triglav II 3:0 (20,22,21), Luka Koper mlade : Šk. Loka 0:3 (-13,- 10,-10); vrstni red - 1. Neptun Kanal 6, 2. Šk. Loka, 3. Piran..., 5. Luka Koper mlade po 3, 9. (zadnji) Gen-I Volley II 0.