Litija je trn za Oplast

Uvod v spomladanski del državnega prvenstva v dvoranskem nogometu je prinesel pričakovano zmago Tolmincev nad Ajdovci in huda poraza Škofjotov in Kobaridcev. Litija slednjim nikakor ne leži.

Tolmilnski Puntar (rumeni) je še drugič v tej sezoni premagal
ajdovski Kix (rdeči).  Foto: Igor Mušič
Tolmilnski Puntar (rumeni) je še drugič v tej sezoni premagal ajdovski Kix (rdeči).  Foto: Igor Mušič

LITIJA > V Litiji je 120 gledalcev predvsem v prvem polčasu spremljalo zanimiv obračun sosedov v zgornjem delu lestvice. Papirnati favoriti so bili v prvenstvu boljši gostje - Oplast iz Kobarida, vendar so tokrat Litijani pokalnemu skalpu nad tekmecem iz Posočja dodali še prvenstvenega.

Sprva je sicer kazalo, da se bo veselil Oplast, saj je gostom vodstvo priboril Jani Ručna. Zagrizeni domačini so hitro izenačili in povedli, a so bili po zadetku Jureta Lenarčiča spet ujeti. Litija je nato tik pred odmorom z golom za novo vodstvo poskrbela za nemir v kobariški slačilnici. Gostje so v nadaljevanju vse moči usmerili v napad, a so bili za jalovost kaznovani z zadetki tekmeca iz protinapadov.

Druga SFL, 10. krog, primorska izida - Mlinše : Gorica 5:2(2:1), strelci - 0:1 Batistič (1), 1:1 Nahtigal (12), 2:1 Nahtigal (16), 3:1 Nahtigal (27), 3:2 Filipič (40), 4:2 Nahtigal (40), 5:2 Gorišek (40), Kebelj : Oplast B 8:3(5:1), strelci - 1:0 Korošec (2), 2:0 Avguštin (7), 3:0 Curk (10, ag.), 4:0 Avguštin (15), 4:1 Klavora (17), 5:1 Avguštin (20), 6:1 Kranjc (27), 6:2 Medveš (30), 6:3 Pučnik (31, ag.), 7:3 Avguštin (37), 8:3 Korošec (40); vrstni red - 1. Tomaž 25, 2. Zavas 19..., 6. Gorica futsal klub 11 10. (zadnji) Oplast B 6.

Primorski derbi je bil tokrat v Tolminu, kamor pa je ogromna kakovostna razlika med tekmecema privabila le 90 navijačev. Ajdovci, ki so praktično obsojeni na prvoligaške kvalifikacije, so se v prvem polčasu dobro branili. Glavni junak je bil vratar Nejc Kodrič. Ob tem so izkoristili hudo napako Puntarjevega vratarja Denisa Baloha, ki se je podal predaleč v napad, izgubil žogo in jo nato po protinapadu pobral iz svoje nebranjene mreže. V drugem polčasu je bilo ajdovskega veselja hitro konec. Že kmalu po odmoru sta v razmaku štirih minut zadela Aljaž Kusterle in Andrej Rutar (dvakrat), ob premoči domačih pa je prednost še narasla.

Na Škofijah je domači Bronx doživel malo katastrofo. Drugouvrščeni Maribor mu je nasul v tem prvenstvu rekordnih deset golov. Primorci so zdržali le pet minut, po prvem zadetku gostov pa je njihovo prednost z nesrečnim avtogolom povišal še Jure Depangher. Dokončni zlom so domači doživeli v začetku drugega polčasa, ko je na hitro dvakrat njihovo mrežo zatresel Denis Totošković za 5:0. V končnici je častni gol za domače dosegel Nik Zajc.

> Prva SFL, 13. krog - Puntar : Kix 5:1 (0:1), strelci - 0:1 Vanceta (11), 1:1 Kusterle (22), 2:1 Rutar (23), 3:1 Rutar (26), 4:1 Rutar (32), 5:1 Kragelj (38), Bronx : Maribor 1:10 (0:3), strelci - 0:1 Čeh 5, 0:2 Depangher (11, ag), 0:3 Bizjak (15), 0:4 Totošković (21), 0:5 Totošković (24), 0:6 Bizjak (31), 0:7 Čeh (34), 0:8 Fideršek (34), 0:9 Fideršek (35), 1:9 Zajc (36), 1:10 Bizjak (38), Litija : Oplast 7:2 (3:2), strelci - 0:1 Ručna (2), 1:1 Račič (4), 2:1 Račič (7), 2:2 Lenarčič (9), 3:2 Račič (20), 4:2 Hasanbegović (31), 5:2 Račič (33), 6:2 Hasanbegović (36), 7:2 Šturm (37), Benedikt : Sevnica 4:4.

Vrstni red - 1. Dobovec 26, Maribor 24, Oplast 22, Litija 20, Puntar 16, Sevnica 15, Bronx 13, Benedikt 4, Kix 3.STA, IM