Lestvica vse bolj nepopolna

Primer ekipe Brd se sicer zgodi sila redko, toda Brici že drugo nedeljo svoje ligaške tekme niso mogli igrati zaradi z dežjem preveč namočene igralne površine. S tremi zadetki je soigralce iz Ankarana v soboto razveselil Matej Zemljak, s 14 zadetki drugi strelec lige. Triglavov Matej Poplatnik jih je dosegel še tri več.

Matej Zemljak je v soboto dosegel vse tri gole za domače iz
Ankarana.  Foto: Sandi Jerman
Matej Zemljak je v soboto dosegel vse tri gole za domače iz Ankarana.  Foto: Sandi Jerman

15. krog - Ankaran : Zarica Kranj 3:0 (0:0), Krka : Drava 4:1 (2:0), Triglav Kranj : Brežice Terme Čatež 4:0 (2:0), Farmtech Veržej : Brda - preloženo. Roltek Dob prost.

7

16. krog - 19. november - Roltek Dob : Triglav Kranj, Brežice Terme Čatež : Ankaran-Hrvatini. 20. november - Brda : Krka, Zarica Kranj : Farmtech Veržej. Drava Ptuj prosta

Ankaran Hrvatini : Zarica Kranj 3:0 (0:0)

ANKARAN > ŠRC Sv. Katarina, gledalcev 100, sodnik Lackovič (Miklavž na Dravskem polju).

Strelec - 1:0 Zemljak (54), 2:0 Zemljak (65), 3:0 Zemljak (73).

Ankaran Hrvatini: Paal, Humar, Park (od 74. Rastovac), Obrstar (od 80. Maslić), Badžim, Zlatič, Mate, Gliha, Mihailovič, Zemljak, Vodeb. Trener: Vlado Badžim.

Zarica Kranj: Božič, Zukanovič (od 80. M. Guberac), Primožič (od 86. Bjedov Kobe), Galić, Ajdovec, Hajdarevič (od 66. Kotnik), Istenič, Mlakar, Vazda, Preradovič, Burkeljca. Trener: Janez Zupančič.

Igralci obeh ekip so se sicer od prvih minut tekme trudili, vendar jim razmočeno igrišče ni dopuščalo kombinatorne igre. Gostje so prvi zapretili, a je vratar Matej Paal ubranil močan strel s strani. Sredi polčasa so domačini prevzeli pobudo. Debitant Donghhyeon Park je poskusil z glavo, potem pa je vratar gostov ubranil poskus Mateja Zemljaka iz neposredne bližine. Sledil je zadetek Tima Vodeba, a je bil upravičeno razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. V drugem polčasu so domačini pritisnili na vso moč. V 54. minuti je sledila kolektivna napadalna akcija, ki jo je Matej Zemljak zaključil z golom za vodstvo. Zarica je poskušala takoj odgovoriti, a je Ankaran nanizal še dve nevarni priložnosti, nakar je Matej Zemljak z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora podvojil prednost. Kranjska barka se je kmalu zatem dokončno potopila, ko je Portorožan s sredine krenil v protinapad in hladnokrvno zadel še tretjič.

“Prvi polčas je bil slabši, potem nam je trener v slačilnici povedal nekaj krepkih in to se je v drugem polčasu poznalo v naši igri. Žogo smo spustili na tla in zabili tri gole,” je dogajanje na tekmi strnil najučinkovitejši napadalec oranžnih Matej Zemljak.

SANDI JERMAN

Farmtech Veržej : Brda - preloženo

VERŽEJ > Brici so še drugi zaporedni vikend ostali brez prvenstvene tekme. V soboto so zaman odpotovali v Pomurje na dvoboj 15. kroga. Tako kot pred dobrim tednom dni, ko je v Vipolžah odpadel primorski derbi z Ankaranom, so tudi tokrat odpovedi botrovali obilno deževje, razmočena zelenica in posledično nemogoče razmere za igranje nogometa. Kdaj bodo preloženi dvoboj nadomestili, še ni jasno. Zadnji jesenski krog je na sporedu konec tedna, ko bodo Brici gostili novomeško Krko, 27. novembra pa je predvidena preložena tekma z Ankaranom. V sredo se bodo izbranci Antona Žlogarja v prijateljski tekmi na Bonifiki pomerili s koprskimi mladinci.