Laščani v minuti obrnili tekmo

Boj za uvrstitev v ligo za prvaka bo za KK Primorska še napet, saj so jo Domžalčani z zmago v Rogaški prehiteli. Nepričakovano se odpira tudi boj za obstanek. Vodilno Krko je po sobotnem porazu v regionalni ligi v nedeljo proti Portorožu že vodil novi trener - Simon Petrov.

Zlatorog (v zelenih dresih) je bil  še četrtič v sezoni  boljši od Primorske.  Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Zlatorog (v zelenih dresih) je bil še četrtič v sezoni boljši od Primorske.  Foto: Zdravko Primožič/Fpa

Prva SKL

19. krog - Sixt Primorska : Zlatorog Laško 64:78, Krka : Portorož 98:65, Hopsi : Tajfun 77:75, Terme Olimia : Union Olimpija 80:85, Rogaška : Helios Suns 68:76, LTH Castings : Šenčur GGD 61:58.

Portorož 19 1 18 1270:1615 20

Pari 20. kroga, 1. marca - Helios Suns : Krka. 3. marca - Šenčur GGD : Sixt Primorska, Portorož : Hopsi Polzela. 4. marca - Zlatorog Laško : Rogaška. 6. marca - Tajfun : Terme Olimia. Že odigrano - Olimpija : LTH Castings 90:70.

Sixt Primorska : Zlatorog 64:78

KOPER > Dvorana OŠ Koper, gledalcev 150, sodniki: Nedović (Kranj), Zupančič (Ljubljana), Rener (Koper); četrtine - 16:17, 24:15, 12:27, 12:19.

Sixt Primorska: Radulović 18 (4:2), Zupan 3, Čapin 10 (1:1), Gajić 5 (6:5), Petrović 5 (2:0), Sanadze 5, Zadnik 6 (4:4), Kosi 6 (2:2), Morina 6 (2:1). Trener: Aleksander Sekulić.

Zlatorog: Tratnik 14 (2:2), Rizvić 15 (2:2), Barič 12 (4:3), Špan 16 (7:6), Krušič 10 (4:4), Ledl 3, Durnik 6 (2:2), Miljković 2 (2:0). Trener: Aleš Pipan.

Po prvem polčasu je bolje kazalo gostiteljem, saj so ob polčasu vodili za osem točk. Zlatorog je po dobri minuti in pol drugega polčasa izenačil (40:40), sredi tretje četrtine pa dokončno prevzel vajeti igre in povedel. Po 30 minutah igre je vodil s sedmimi točkami (59:52) prednosti. Dokončno so izbranci Aleša Pipana tekmece zlomili v zadnji četrtini, z delnim izidom 8:2 so povedli za 13 točk. Minuto in 39 sekund pred zadnjim zvokom sirene so tako Laščani vodili s 75:56 in lahko so začeli slaviti 14. zmago v ligi. Bojan Radulović (18) in Aleksandar Čapin (10 točk) sta bila edina domača igralca Sixta z dvomestnim številom doseženih točk. Več razpoloženih igralcev je bilo pri Zlatorogu, kar pet jih je tekmo končalo z dvomestnim številom. Dvojni dvojček je uspel Igorju Tratniku, ki je 14 točkam dodal še devet skokov. “Drugi polčas smo začeli slabo, medlo, neodločno, v obrambi premehko, tekmec pa je praktično v minuti izničil našo prednost. Od tu naprej nismo več našli rešitve,” je tekmo ocenil domači trener Aleksander Sekulić.

STA, RM

Krka Portorož 98:65

NOVO MESTO > Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 200, sodniki: Grbić, Pipan (oba Ljubljana) in Škrbec (Kranj); četrtine - 29:19, 23:19, 22:16, 24:11.

Krka: Kastrati 9 (2:1), Kužnik 16 (3:3), Dimec 14 (4:4), Luković 7 (2:1), Rojc 4 (2:2), Škedelj 12 (2:2), Jukić 11 (1:0), Ritlop 7, Šiška 5, Elliott 13 (4:1). Trener: Simon Petrov.

Portorož: Rogelja 10 (1:0), Borse 5, A. Cvetičanin 12, Katonar 7 (4:2), Škerbec 10 (1:0), Radanovič 8 (4:4), Bahor 10, L. Cvetičanin 3. Trener: Konstantin Subotić.

Krka je s pričakovanima točkama proti zadnjemu Portorožu znova zasedla vrh prvenstvene lestvice. Novost v Novem mestu je novi trener, saj je po porazu v finalu pokala in sobotnem porazu z Mornarjem v ligi Aba moral oditi Dejan Mihevc. Zamenjal ga je nekdanji odlični igralec Krke Simon Petrov. Portorožani so z gostitelji držali korak zgolj v prvem polčasu oziroma v uvodnih osmih minutah, potem pa je Krka v dveh minutah že pobegnila na deset točk prednosti. Čeprav so sredi druge četrtine gosti zaostanek prepolovili, pa so jim gostitelji ob koncu prvega polčasa znova hitro ušli. Sredi tretje četrtine je Erjon Kastrati z novima točkama prednost Krke povečal že na 19 točk. STA, RM

Druga SKL

16. krog - Elektra : Ljubljana 72:64, Konjice : Grosuplje 59:77, Celje : Mesarija Prunk Sežana 68:74, Parklji : AKK Maribor Branik 85:71, Ilirija : ECE Triglav 93:71, Plama pur : Kolpa 66:55.

Maribor Br. 16 2 14 1111:1359 18

Pari 17. kroga, 4. marca - Kolpa Črnomelj : Konjice, Plama Pur : Elektra Šoštanj, Grosuplje : Mesarija Prunk Sežana, Center : ECE Triglav, Parklji : AKK Branik Maribor.

Plama pur : Kolpa 65:55 (32:31)

ILIRSKA BISTRICA > Dvorana OŠ Antona Žnideršiča, gledalcev 350, sodnika: Krajnc (Limbuš) in Dremelj (Ljubljana); četrtine - 19:16, 13:15, 14:11, 19:13.

Plama pur: Muha 10, Zalar 10, Hreščak 16, Srebovt 16, Jenko 13. Trener: Rok Dežman.

Košarkarji Plame pur ostajajo v igri za uvrstitev na tretje mesto. Proti Kolpi iz Črnomlja so na domačem parketu upravičili vlogo favorita in po zaslugi odlične obrambne predstave v drugem delu dvoboja prišli do devete zmage v sezoni. Že v sedmi minuti so domačini s koši Tilna Zalarja pobegnili na deset točk prednosti, a s tem odpora čvrstih Belokranjcev niso uspeli streti. Pet minut kasneje je 43-letni bivši reprezentant Aleš Kunc Kolpi priigral točko naskoka, za minimalno vodstvo Bistričanov ob odhodu na glavni odmor pa je poskrbel Klemen Muha. Večji del tretje četrtine je vodstvo držala Kolpa, a so se Bistričani še pravočasno zbudili in si s serijo 12:1 priigrali mirnejši uvod v zadnji del tekme, ki je prinesel nove napete trenutke. Štiri minute pred koncem so gostje spet povedli, nato pa so Robi Hreščak, Anže Srebovt in Uroš Jenko vzeli žogo v svoje roke in z uspešnim izvajanjem prostih metov potrdili zmago domače ekipe.SM

Celje : Mesarija Prunk 68:74

CELJE > Gimnazija Celje - Center, gledalcev 70, sodnika: Pohleven (Maribor), Fišer (Ljubljana); četrtine - 19:19, 19:23, 9:13, 21:19.

Mesarija Prunk Sežana: Korošec 17 (8:6), Kukanja 4, Urbas 8 (2:1), Mevla 8 (2:2), Furlan 13 (2:1), Jordan Rojko 14 (2:2), Husić 10 (5:4). Trener: Igor Thaler.

Košarkarji Mesarije Prunk so Celjanom, enim večjih razočaranj letošnjega prvenstva, prizadejali prvi domači poraz v sezoni. Gostje so nastopili brez svojega najboljšega igralca Milana Kovačevića, tekmo v svoj prid pa so obrnili v zadnji tretjini tekme. Po izenačenem prvem polčasu so gostje precej bolje začeli drugega in si v 35. minuti priborili najvišjo prednost na tekmi (52:65), ki so jo uspešno obdržali do konca. Gostitelji so uspeli ublažiti poraz v sami končnici tekme. Statistika kaže, da so zmagovalca odločili prosti meti (Celje 14:9, Prunk 21:15), saj sta obe ekipi imeli enak izkoristek metov za dve (19) in tri točke (7). V vrstah gostov je po daljšem času dobro igral Aljaž Korošec (17 točk, 6 podaj), ob odsotnosti Kovačevića pa so si točkovno dobro porazdelili učinek “visoki” Gašper Jordan Rojko, Vito Furlan in Mirnes Husić. Pri domačih je bil najboljši strelec nekdanji član Portoroža Ilija Zolotić (16 točk). RM