Laščani v Kopru do druge zaporedne zmage

Košarkarji Sixt Primorske so v 19. krogu lige Nova KBM izgubili proti Zlatorogu s 64:78 (16:17, 40:32, 52:59).

KOPER > Košarkarji Zlatoroga so v Kopru prišli do druge zaporedne zmage in ob tem prekinili niz dveh zmag igralcev Sixta Primorske. Laščani so Primorce premagali tudi v prvem medsebojnem dvoboju v državnem prvenstvu, takrat za 17 točk, tokrat pa za 14.

Po prvem polčasu ni kazalo, da bodo Laščani iz Kopra odnesli dve točki, saj so ob polčasu zaostajali za osem točk. Zlatorog je po dobri minuti in pol drugega polčasa izenačil na 40:40, sredi tretje četrtine pa dokončno prevzel vajeti igre in povedel, po 30 minutah igre pa vodil s sedmimi točkami (59:52). Dokončno so izbranci Aleša Pipana tekmece zlomili v zadnji četrtini, z delnim izidom 8:2 so povedli s 13 točkami, minuto in 39 sekund pred zadnjim zvokom sirene so Laščani vodili s 75:56 in lahko so začeli slaviti svojo 14. zmago v ligi.

Prvi strelec tekme je bil domačin Bojan Radulović z 18 točkami, z Aleksandrom Čapinom (10 točk) sta bila edina igralca Sixta z dvomestnim številom doseženih točk. Več razpoloženih igralcev je bilo pri Zlatorogu, kar pet jih je končala z dvomestnim številom. Jan Špan je dal 16 točk, Ramo Rizvić 15, Igor Tratnik 14 (temu je dodal še devet skokov), Nejc Barič 12 in Matej Krušič 10.

Košarkarje Sixt Primorske naslednja tekma čaka v petek v Šenčurju, Zlatorog bo dan kasneje gostil Rogaško.

* Dvorana OŠ Koper, sodniki: Nedović (Kranj), Zupančič (Ljubljana), Rener (Koper).

* Sixt Primorska: Radulović 18 (2:4), Zupan 3, Čapin 10 (1:1), Gajić 5 (5:6), Petrović 5 (0:2), Sanadze 5, Zadnik 6 (4:4), Kosi 6 (2:2), Morina 6 (1:2).

* Zlatorog: Tratnik 14 (2:2), Rizvić 15 (2:2), Barič 12 (3:4), Špan 16 (6:7), Krušič 10 (4:4), Ledl 3, Durnik 6 (2:2), Miljković 2 (0:2).

* Prosti meti: Sixt Primorska 15:21, Zlatorog 19:23.

* Met za tri točke: Sixt Primorska 5:21 (Zupan, Čapin, Petrović, Sanadze, Morina), Zlatorog 5:15 (Špan 2, Rizvić, Barič, Ledl).

* Osebne napake: Sixt Primorska 21, Zlatorog 22.