Prvaka sta Calcit in ACH

Končan je jesenski del odbojkarskega državnega prvenstva. Najboljši primorski prvoligaš je novogoriški Gen-I Volley na tretjem mestu. Salonit je sedmi. Najboljša sta ženska vrsta Calcita in moška ekipa ACH Volleya. V nižjih ligah so jesenske prvakinje Ankarančanke (druga liga) in Pirančanke (tretja liga).

Za Gen-I Volley je tokrat največ točk (13) dosegla Sara Djukić
(z žogo). Foto: Igor Mušič
Za Gen-I Volley je tokrat največ točk (13) dosegla Sara Djukić (z žogo). Foto: Igor Mušič

Prva DOL moški

14. krog - Calcit : ACH Volley 0:3 (za Calcit Jure Okroglič 4, za ACH libero Jani Kovačič 3 napake), Fužinar : Triglav 0:3, Maribor : Salonit Anhovo 0:3 (-20, -21, -15), Hoče : Krka (21. decembra), Panvita Pomgrad : SIP (14. januarja).

Pari 15. kroga (21. januar) - Salonit Anhovo : Panvita Pomgrad, Fužinar : Calcit Triglav : Maribor, SIP : Hoče, Krka : ACH Volley.

Maribor : Salonit 0:3

MARIBOR > Dvorana Tabor, gledalcev 120, sodnika Adrovič in Perčič (oba Kamnik); po nizih: -20, -21, -15.

Salonit Anhovo: Česnik 9, Šarić, Jereb 1, Mutapčija 9, Mijatović 13, Čabarkapa 17, Tomić 3. Trener: Gregor Jerončič.

Kanalci so prebrodili težko obdobje poškodb in uigravanja po sili razmer spremenjene ekipe. Za slovo od jeseni so dobili prvi dvoboj z res močnim tekmecem. Z ekipo Salonita se je, kot kaže, dokončno ujel visoki novinec Arsenije Mutapćija, najboljšo letošnjo predstavo je pokazal izkušeni bloker Dane Mijatović, standardno učinkovit pa je bil kapetan Dejan Čabarkapa. Že prvi niz so Kanalci dobili zanesljivo. Takoj so povedli tudi v drugem in prednost ves čas nadzorovali. V tretjem nizu se je pri gostih razigral še drugi bloker Urban Česnik in pri izidu 7:16 je bil zmagovalec odločen. “Odigrali smo dobro tekmo. Fantje so bili borbeni, zelo so si želeli zmagati. Nismo pričakovali, da nam bo to uspelo celo brez izgubljenega niza, vendar smo si po prikazanem takšen izid zaslužili,” je svoje fante po tekmi pohvalil kanalski trener Gregor Jerončič.STA, IM

Prva DOL ženske

11. krog - Ljubljana : Sp. Savinjska Aliansa 3:2, Kema : Mislinja 3:0, Gen-I Volley : Formis 3:0 (17, 21, 19), Calcit : Luka Koper 3:0 (15, 9, 17), NKBM Branik : Zgornja Gorenjska 3:0.

Pari 12. kroga (21. januar) - Luka Koper : Zgornja Gorenjska, Mislinja : Gen-I Volley, NKBM Branik : Kema, Formis : Ljubljana, Sp. Savinjska Aliansa : Calcit.

Gen-I Volley : Formis 3:0

NOVA GORICA > Mestna dvorana, gledalcev 50, sodnika Milojević (Lj) in Kramar (Kamnik); po nizih: 17, 21, 19.

Gen-I Volley: Prado de Oliveira 11, Pethö 12, T. Bavdaž 5, Zbičajnik 2, Kolbl 4, Đukić 13, Š. Marušič, Simčič, Spačal. Trener: Alen Bektašević.

Novogoričanke so dokazale, da njihovi uspehi zadnjega obdobja niso predvsem posledica ugodnega razporeda, temveč visokega dviga forme. Tokratna zmaga je bila gladka, saj so Štajerke padle v uri in 20 minutah. Primorke so že od začetka prvega niza bistveno bolje servirale, v tem elementu pa je blestela Sara Djukić. Štajerke so zaradi težav pri sprejemu prepočasi napadale. Česar ni ujel novogoriški blok, so kot lahek plen dobile domačinke v napadalnih akcijah. V drugem nizu so pri izidu 17:19 Novogoričanke po menjavi organizatorke igre Zale Zbičajnik z rezervistko Špelo Marušič uspešno spremenile ritem in naredile preobrat. V tretjem nizu so domačinke z boljšim servisom in natančnejšim napadom vodile od začetka do konca. “Priborili smo si dobro izhodišče za visoko uvrstitev v končnici, a tretjega mesta ne bo lahko ubraniti, saj vse ekipe sredine zelo dobro igrajo na domačem parketu. Nekaj gostovanj nas pri njih še čaka. Sicer smo igrali dobro, Formisu pa se je poznalo, da je izgubil Saro Valenčič, ki je prestopila h Calcitu,” je po tekmi povedal novogoriški trener Alen Bektašević.

Calcit : Luka Koper 3:0

LJUBLJANA > Dvorana Galjevica, gledalcev 50, sodnika Mesarič (Ms) in Seifried (Mb); po nizih: 15, 9, 17.

Luka Koper: Dakin 2, Šantelj 2, Kušar, Lucas 3, Radulj 5, Dodič 2, Kaker 4. Trener: Zoran Jerončič.

Že pred tekmo je bilo jasno, da za Koprčanke v boju za obstanek ne bo točk pri najboljši ekipi lige, za katero je odlično igrala novogoriška odbojkaricaTina Grudina, ki je dosegla 12 točk. Priložnost je na dolgi in konkurenčni klopi Calcita dobila tudi Koprčanka Kaja Turk in prispevala točko. Primorke so v prvem nizu po zaslugi Victorie Dakin za silo držale korak z Ljubljančankami do izida 12:9. Še slabše jim je šlo v drugem nizu, ko so Ljubljančanke na servis Olivere Kostić dosegle kar enajst točk zapored. Luka Koper se je nekoliko otresla pritiska šele v tretjem nizu, ko se je razigrala Tina Kaker - a le do izida 11:8. Potem se je Calcit spet oddaljil. STA, IM

Nižje lige

> Druga DOL moški, 11. krog - Ljubljana : Braslovče 3:1, Pro Volley : Brezovica 3:0, Fram : Calcit II 3:0, Žirovnica : Go Volley 1:3 (23,-22,-19,-15), Žužemberk : Črnuče ACH II 3:2; vrstni red - Črnuče ACH 30, Go Volley 25, Pro Volley 20, Calcit II 19, Žirovnica 18, Šoštanj Topolšica 15, Brezovica 14, Braslovče, Fram 13, Žužemberk 12, Črnuče ACH II 10, Ljubljana 6.

> Druga DOL zahod ženske, 11. krog - Krim : Ankaran Hrvatini 1:3 (-24, -12, 13, -14), Šk. Loka : UOK Ljubljana 3:2, Šentvid Žlindra : Triglav 2:3, Žirovnica : Grosuplje 0:3, Ljubljana II : Galeb grup Robotina 3:0 (23, 15, 21); vrstni red - Ankaran Hrvatini 32, Ljubljana II 31, Galeb grup Robotina 21, Krim, Calcit II 20, Grosuplje 19, Šk. Loka 16, Triglav 12, Šentvid Žlindra 11, Žirovnica 7, UOK Ljubljana 6, Novo mesto 0.

> Tretja DOL zahod moški,11. krog,primorski izidi - Lubnik : VC Portorož 3:0 (7,9,9), Salonit Anhovo II : Kostanjevica na Krki 3:2 (22, -23,-16, 21,14), Go Volley II : Triglav II 3:0 (22, 12, 29); vrstni red- 1. Kočevje 29, 2. Mokronog 25...,5. Go Volley II 14, 7. Salonit Anhovo II 11, 11. (zadnji) VC Portorož 3.

> Tretja DOL zahod ženske, 11. krog, primorski izidi - Gen-I Volley II : Ljubljana III 0:3 (-20, -23, -24), Piran : Triglav VP 3:1 (-22, 17, 15,19), Neptun Kanal : Bled-Jesenice 3:2 (-15, -18, 12, 23, 12), Luka Koper mlade : Kostak Elmont 0:3 (-23, -11, -21); vrstni red - 1. Piran, 2. Gen-I Volley II 30, 3. Kostak Elmont 26..., 7. Neptun Kanal 15, 10. Luka Koper mlade 6 (12 ekip).IM