Krkočeva in Kosovelj bronasta na gorskem SP v tekih

Lucija Krkoč in Mitja Kosovelj sta na svetovnem prvenstvu v gorskem maratonu v Podbrdu osvojila bronasti medalji. Med atleti je zmagal Italijan Alessandro Rambaldini (3:44:52) pred rojakom Marcom De Gasperijem (3;46:12) in Kosoveljem (3:46:33), med atletinjami pa Britanka Annie Conway (4:29:01).

Mitja Kosovelj Foto: Tomo Šarf
Mitja Kosovelj Foto: Tomo Šarf

PODBRDO > Druga je bila Italijanka Antonella Confortola Wyatt (4:29:58), tretja pa Lucija Krkoč (4:30:43), na deseto mesto pa se se uvrstila druga Slovenka Jana Bratina (4:40:47).

Mitja Kosovelj je leta 2011 na isti progi postal svetovni prvak in tudi tokrat je nekaj časa vodil, vendar sta ga italijanska tekmeca na vzponu na Porezen in na zadnjem spustu ugnala. Nekaj časa je vodila tudi Krkočeva, nato pa zaostala za Annieo Conway in Antonello Confortolo Wyatt, ki je bila na olimpijskih igrah v Torinu leta 2006 tretja v teku na smučeh.

Proga v dolžini 42 kilometrov je imela po 2800 metrov vzponov in spustov ter je potekala od Podbrda prek Koble na Čez Suho, ta je bila s 1760 metri najvišja točka tekmovanja, od koder so se tekači spustili v Hudojužno na najnižji del proge (361 m), sledila sta vzpon na Porezen (1590 m) in spust v Podbrdo.