Krka - Istarabenz Plini Izola 29:27

V 7. krogu 1. NLB Leasing lige so rokometaši Krke v Novem mestu premagali Istrabenz Pline Izolo z 29:27 (12:11)

Peter Božič Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Peter Božič Foto: Tomaž Primožič/Fpa

NOVO MESTO > Rokometaši novomeške Krke so težje od pričakovanj prišli do nove zmage v rokometnem prvenstvu, kjer so se s četrtim uspehom v sedmem nastopu utrdili v zgornjem delu razpredelnice, Primorci pa ostajajo pri dveh točkah.

Na izredno izenačenem dvoboju so bolje začeli rokometaši iz Izole, nobena od ekip pa si z izjemo uvodnih minut, ko je vodila Izola, ni uspela ustvariti več kot gola prednosti. Podobno izenačeno je bilo nadaljevanje do izida 23:22, s tremi zaporednimi goli pa so si domači zagotovili štiri gole naskoka.

A Primorci se v končnici niso vdali in Peter Božič ter Rok Gomezelj sta Izolo v 56. minuti pripeljala do zaostanka s 26:27. Na nasprotni strani sta odgovorila s šestimi goli najboljša domača rokometaša Jan Jurečič in Nikola Potić ter Krki zagotovila tesno, a zasluženo zmago. Pri Izolčanih je bil s sedmimi goli najbolj učinkovit Božič.

Krka bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, Izola pa bo gostila Celjane. Obe tekmi bosta prihodnjo soboto.

Športna dvorana Marof, gledalcev 400, sodnika: Nahtigal (Ljubljana), Deržek (Ajdovščina).

Krka: Jurečič 6 (1), Lavrič 1, Didović 2, Kleščar 1, Rojc, Pršina, Štangelj, Irman 1, Jakše 3, Rašo, Smolnik 4 (2), Cvikl 5, Božič, Potič 6, Adamčič, Klobčar.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič 3, Božič 7 (5), Stepančič 3, Kojić, Žgavec, Čosić 6, Vončina, Vuković, Gomezelj 3, Popović 4, Velkavrh 1, Matijašević.

Sedemmetrovke;: Krka 5 (3), Istrabenz Plini Izola 6 (5).

Izključitve: Krka 6, Istrabenz Plini Izola 10 minut.