Koprčanke s “težkima” točkama

Krog je bil predvsem pomemben za koprska dekleta, ki so z zmago pobegnile iz nevarnih voda, medtem ko Ajdovke in Pirančanke na zahtevnih gostovanjih niso imele velikih možnosti za uspeh.

Koprčanke so v odločilnih minutah tekme v Mariboru delovale kot čvrsta ekipa in se zasluženo veselile pomembnih točk. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Koprčanke so v odločilnih minutah tekme v Mariboru delovale kot čvrsta ekipa in se zasluženo veselile pomembnih točk. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

1. A DRL - ženske

12. krog - Celje Celjske mesnine : Piran 38:30 (21:11), Zelene doline Žalec : Mlinotest Ajdovščina 25:21 (14:9), Ljubljana : Gen-I Zagorje 25:44 (14:20), Krim Mercator : Krka 38:27, Naklo Peko Tržič : Veplas Velenje 24:29 (15:13), Branik : Ž.U.R.D. Koper 28:30 (17:15).

Primorska pari 13. kroga - (sobota) - ŽURD Koper : Naklo Peko Tržič; (nedelja) - Mlinotest : Piran.

Žalec : Mlinotest 25:21 (14:9)

ŽALEC > Dvorana I. OŠ Žalec, gledalcev 220, sodnika Nikolič in Štern.

Mlinotest: Rojc, Svetik, Čajko Ferfolja po 4, Schuster 3, Pipan 2. Trener: Dušan Vidmar.

Pogled na rezultat ne pove vsega. Ajdovke so na gostovanju v Žalcu igrale v valovih. V dobrih obdobjih so bile konkurenčne tretjeuvrščenim favoritinjam, v končnicah prvega in drugega polčasa pa v boju z močnejšimi in izkušenejšimi tekmicami niso obdržale visoke ravni igre. Po preobratu je še najbolj dišalo v prvih minutah drugega polčasa, ko je Mlinotest izenačil na 15:15. Ajdovke tako po porazu na sedmem mestu zaključujejo srednji kakovostni razred prve lige. Točke bodo morale iskati na nedeljskem primorskem derbiju, ko bo v ŠC Police gostoval ta čas boljši tekmec iz sredine, četrtouvrščeni Piran.IM

Branik : ŽURD Koper 28:30 (17:15)

MARIBOR > Športna dvorana Ljudski vrt, gledalcev 70, sodnika Turnšek (Celje) in Štrigl (Velenje).

ŽURD Koper: Fidel, Križanec, Borjančič, Bajič 5, Munda 2, Gojković 1, Čeh, Likar, Petrinja 3, Simončič, Udovič, Leški 10, Zorko 3, Bytyqi 1, Cuder-Skrlič 2. Trener: Igor Poklar.

Po razočaranju na zadnji domači tekmi so rokometašice koprskega ŽURD reagirale na pravi način in v gosteh premagale neposredne tekmice iz spodnjega dela lestvice. Koprčanke so že v prvem polčasu večji del igralnega časa prebile v vodstvu, v 23. minuti je bil izid 11:15. Toda Mariborčanke so bolje odigrale končnico. V nadaljevanju so domačinke povedle že 24:19, šele nato so začele Koprčanke igrati bolje in loviti prednost. Štiri minute pred koncem je ŽURD izenačil na 28:28. Izbranke trenerja Igorja Poklarja tokrat niso ponovile napake iz prvega polčasa, Leški je dosegla še dva zadetka, Križanec je zaklenila vrata in koprski kombi je zaradi dveh “težkih” novih točk le s težavami speljal iz zasneženega Maribora proti domu.SJ

ŽRK Celje : Piran 38:30 (21:11)

CELJE > Dvorana šolskega centra, gledalcev 100, sodnika Marko in Matjaž Pirc (Sežana).

Piran: Spahić, Kraja, Vivoda, Terčič, Krajnc 5, Avsec, Panger 3, Stojilkovič, Milakovič 8, Jagurdžija 6, Unuk 3(2), Mattica 5 in Medič. Trener: Dalija Erceg.

Pirančanke so v prvem polčasu odigrale zelo slabo v obrambi ter tudi dokaj neučinkovito v napadu, kar so Celjanke izkoristile in povedle za deset zadetkov. V prvem delu drugega polčasa so gostiteljice zadržale deset golov prednosti (30:20). Od 45. minute pa so zaigrale veliko bolje tako v napadu kakor tudi v obrambi. Proti koncu tekme so se približale na tri gole zaostanka (33:30), nakar so ponovno naredile preveč napak. Celjanke so nato z delnim izidom 5:0 postavile končni izid tekme 38:30. DM