Koprčani nič več nepremagani

Po svetovnem prvenstvu so se na domačo sceno vrnile tudi najboljše slovenske ekipe. Glavna značilnost prvenstva pri moških ostaja velika neizenačenost ligašev. Pri ženskah je samo vprašanje kroga, kdaj bodo Ajdovke s primorskega prestola zrinile Pirančanke, ki se po odličnem prvem delu sezone nikakor ne morejo sestaviti.

Uroš Rapotec je bil s sedmimi zadetki sicer najučinkovitejši igralec tekme na Ptuju, kjer pa so bili Koprčani vseeno za gol prekratki. Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Uroš Rapotec je bil s sedmimi zadetki sicer najučinkovitejši igralec tekme na Ptuju, kjer pa so bili Koprčani vseeno za gol prekratki. Foto: Tomaž Primožič/Fpa

Prva A DRL - ženske

16. krog - Slovan : Sevnica 23:22 (11:12), Gorenje Velenje : Jeruzalem Ormož 33:20 (15:10), Riko Ribnica : Krka 38:21 (18:8), Krško : Trimo Trebnje 22:44 (9:24), Slovenj Gradec : Istrabenz plini Izola 32:24 (18:10), Urbanscape Loka : Maribor Branik 18:34 (6:16), Sviš Ivančna Gorica : Celje Pivovarna Laško 22:44 (9:25).

Pari 17. kroga, 18. februarja - Celje PL : Ribnica, Urbanscape Loka : Gorenje. 20. februarja (petek) - Istrabenz plini Izola : Jeruzalem Ormož. 21- februarja - Maribor : Slovan, Sevnica : Sviš, Krka : Krško.

Slovenj Gradec : IP Izola 32:24 (18:10)

SLOVENJ GRADEC > Športna dvorana, gledalcev 150, sodnika: Žibret in Teršek.

Istrabenz plini Izola: Vončina, Kevič, Jurič, Madžarević 1, Čolič, Božič 3, Stepančič 7, Žgavec 1, Čosić 8, Vukovič, Gomezelj, Velkaverh 4, Žajdela, Batič. Trener: Borut Hren.

Sedemmetrovke - Sl. Gradec 6 (4), IP Izola 2 (0); izključitve - Sl. Gradec 8, IP Izola 4 minute.

Izolani so v spomladanski del sezone vstopili s povratnikom po poškodbi Andrejem Velkaverhom, vendar so prejšnji ponedeljek ostali brez Amela Redžiča, ki je obnovil resno poškodbo ključnice. Nanj in na Davida Bubniča trener ne bo več mogel računati do konca sezone. Tekma se je odvijala povsem po željah gostiteljev, ki so zgodaj visoko povedli - 11:3. Ta razlika je ostala bolj ali manj nespremenjena do konca prvega polčasa, v nadaljevanju pa so domačini ušli na previsokih dvanajst golov prednosti. “Slaba obramba, še slabši napad. Tudi vratarja nista imela svojega dne, predvsem pa smo izgubili smo ogromno žog in domačini so nas kaznovali z lahkimi zadetki iz protinapadov. Imeli smo res slab dan, saj že od začetka tekme ni šlo od rok prav nobenemu od naših igralcev,” je bil po vrnitvi s Koroške razočaran trener Istrabenz Plinov Izole Borut Hren. SJ

Prva B DRL - moški

15. krog - Drava : Koper 2013 27:26 (11:11), Dobova : Dol TKI Hrastnik 27:24, Mokerc-Ig : Cerklje 40:29, Moškanjci-Gorišnica : Radeče MIK C. 25:29, Črnomelj : Grosuplje 33:23, Škofljica P. P. : Herz Šmartno 30:39, Vel. Nedelja C. O. : Brežice 27:34.

V 16. krogu (21. februarja) bo Koper gostil Črnomelj.

Drava : Koper 2013 27:26 (11:11)

PTUJ > Športna dvorana centra Vo, gledalcev 300.

Koper: Ponikvar, Podpečan, Sokolič 6, Matijaševič 1, Gorela 3, Gašperšič 3, Rapotec 7, Krečič 4, Dobrila 1, Moljk 1.

Rekordni zmagovalni niz koprskih rokometašev, ki so nazadnje izgubili v prvem krogu tretjeligaškega prvenstva v sezoni 2013/14, se je po letu in pol končal na Ptuju. Srečanje je bilo vseskozi zelo izenačeno, gostitelji pa so predvsem uspeli izkoristiti slabosti v koprski ekipi.

Največji sta povzročili poškodbi pomembnih členov prvega moštva. Nino Grzentič ni igral zaradi poškodbe hrbta, Adam Bratkovič pa je po smoli s hudo poškodbo na nedavni mladinski tekmi (zlom gležnja in potrgane vezi), žal, že končal letošnjo sezono. RN

Druga DRL - moški

11. krog - Mitol Sežana : Ajdovščina 26:24, Rudar : Alples Železniki 27:30, Pomurje : Jadran 2009 HK 37:37, Krim-Olimpija : Arcont Radgona 28:24, Radovljica : Grča Kočevje - odigrano sinoči.

Primorska para 12. kroga (7. marca) - Jadran 2009 HK : Mitol Sežana, Ajdovščina : Radovljica.

14. krog - Piran : Gen-I Zagorje 20:37 (12:19), Zelene doline Žalec : Krka 22:31 (14:15), Celje Celjske mesnine : Mlinotest Ajdovščina 23:23 (9:11), Ljubljana : Veplas Velenje - v petek. 3. marca - Krim Mercator : ŽURD Koper, Naklo Peko Tržič : Branik 0:0. Zaostala tekma 10. kroga - Veplas Velenje : ŽURD Koper 25:25.

Pari 15. kroga (28. februarja) - Branik : Krim Mercator, Krka : Piran, Naklo Peko : Celje, Gen I : Mlinotest, ŽURD Koper Ljubljana.

Celje : Mlinotest 23:23 (9:11)

CELJE > Rokometašice Mlinotesta v Celju niso bile daleč od presenečenja pri tretji ekipi prvenstva. Tekmo so bolje začele, sledila so izenačenja in menjave v vodstvu, vendar nobena ekipa ni uspela pobegniti več kot za dva zadetka. V 58. minuti je že kazalo, da bo ta korak uspel Celjankam, vendar sta Tara Jonovič in Tina Rojc uspeli iz protinapadov izenačiti. Zaključno žogo za zmago so sicer imele domačinke, vendar so se Ajdovke uspele ubraniti in bodo dvotedenski premor prebile na sedmem mestu. Strelke za Mlinotest: Rojc 7, Svetik 1, Jonovič 2, Čajko 2, Ferfolja 1, Schuster 10.

IM

Piran : Gen-I Zagorje 20:37 (12:19)

Piran: vratarke Spahić, Kraja in Tatić, Krajnc 9(4), Panger 2, Milakovič 4, Stojilkovič 2, Terčič 2, Jagurdžija 1, Vivoda, Unuk, Avsec, Levačič, Hrnjić in Medič

Pirančanke so tokrat izgubile z zelo kakovostnimi podprvakinjami iz Zagorja. Po rezultatu 1:1 so gostje hitro višače vodstvo : 4:1, 7:3 in 17:7. Pirančanke so nato zaigrale bolje in do polčasa nekoliko znižale zaostanek. V začetku drugega polčasa so domačinke dosegle prva dva zadetka (14:19), nato pa so ponovno popustile v vseh elementih rokometne igre in gostje so iz minute v minuto višale rezultat. Ker je bil zmagovalec hitro znan, so v obeh ekipah priložnost dobile tudi mlajše igralke. DM

Prva B DRL - ženske

Izida 18. kroga - Jadran Bluemarine HK : Tenzor Ptuj 28:26, Adria Logatec : Litija 19:18, Nazarje : Brežice - sinočnja večerna tekma

Kozinsko-hrpeljska ekipa bo v soboto gostovala v Litiji.