Koper v finalu rokometnega pokala

Rokometaši Kopra 2013 so finalisti rokometnega pokala Slovenije. V Ribnici so v polfinalu premagali trebanjski Trimo z 28:23 (13:13).

RIBNICA > Koprčani so se prvič v zgodovini uvrstili v finale pokalnega tekmovanja. Trebanjce so zlomili sredi drugega polčasa sicer precej izenačene tekme. Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Grega Krečič z osmimi zadetki, Aleks Vlah jih je dodal pet. Pri poražencih sta bila s po štirimi zadetki najboljša Uroš Udovič in Jure Sušin.

Športna dvorana, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Teršek (Trbovlje).
Koper 2013: Ponikvar, Dolenc, Grzentić, Vlah 6 (1), Krečič 8, Matijašević, Gašperšič 2, Kocjančič, Vran, Moljk 1, Gorela, Rapotec 2, Smolnik 5, Sokolič, Marić, Bratkovič 4.
Trimo Trebnje: Djurdjević 3, Florjančič 1, Murčehajić 1, T. Grandovec 3, Skol, Kotar 3, Sušin 4, Potočnik 2, Udovič 4, Sašek 2, Pernovšek, M. Grandovec, Mlakar, Mikec, Brana, Urbič.
Sedemmetrovke: Koper 2013 2 (1), Trimo 2 (2).
Izključitve: Koper 2013 8, Trimo 6 minut.

Prvi polčas so Koprčani odprli s tremi zaporednimi zadetki, Trebanjci pa so se prebudili v sedmi minuti, do 13. so namreč naredili delni izid 5:0 in povedli s 6:4. Primorcem pa je uspelo ustaviti njihov nalet, v 19. minuti so prek Adama Bratkoviča izenačili na 8:8, izenačeno pa je bilo tudi nadaljevanje do konca polčasa. Pobudo pa so imeli Dolenjci, ki so še enkrat povedli za dva zadetka (11:9), toda drugi polčas se je začel s 13:13.

Po dobrem uvodu Trebanjcev v drugem polčasu pa so pobudo prevzeli Koprčani in v 46. minuti povedli za dva zadetka, Aleks Vlah je zadel za 21:19. Prednost so še povišali tri minute pozneje, ko je bil uspešen Rok Gašperšič. Trener Trebanjcev Roman Šavrič je poskusil z minuto odmora ustaviti niz Kopra, a se to ni uresničilo. Še več, Koprčani so prek Bratkoviča in Vlaha povišali že na 25:20 v 53. minuti. Ko je Vlah v 56. minuti zadel za 26:21, je bil zmagovalec odločen.

Drugi finalisti pokala Slovenije so rokometaši Celja Pivovarne Laško. V Ribnici so v polfinalu premagali gostitelje, Riko Ribnico, s 25:24 (13:13). Nedeljski finale se bo začel ob 18. uri.