Kopru nova zmaga, Izoli poraz

Koprčani tudi po 4. krogu prvoligaškega tekmovanja ostajajo neporaženi, Loka jih je v Bonifiki namučila predvsem v prvem polčasu. Za Izolane je bilo upanja konec že v prvem polčasu.

Koper 2013 je v 4. krogu 1. slovenske rokometne lige
premagal Urbanscape Loko z 32:27 (15:14). Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Koper 2013 je v 4. krogu 1. slovenske rokometne lige premagal Urbanscape Loko z 32:27 (15:14). Foto: Tomaž Primožič/Fpa

Moška 1. A DRL

4. krog - Drava Ptuj : Riko Ribnica 26:34 (13:16), Dobova : Istra. pl. Izola 25:19 (16:7), Jeruz. Ormož : Trimo Trebnje 28:24 (13:9), Dol Tki Hrastnik : Krka 26:31 (13:13), Koper 2013 : Urban. Loka 32:27 (15:14), Maribor Branik : Slovenj Gradec 31:25 (15:13).

Pari 5. kroga (sobota) - Slovenj Gradec : Drava, Loka : Maribor Branik, Krka : RD Koper 2013, Trimo : Dol Hrastnik, Istrabenz plini Izola : Jeruzalem Ormož, Riko Ribnica : Dobova.

Dobova : IP Izola 25:19 (16:7)

Dobova: Koprivc 8, Hotko 7, Humek 2, Hardović 2, Kučič 2, Cigler 2, Smojver 1

Istrabenz plini Izola: Jurič 5, Božič 5, Vukovič 3, Stopar 3, Žgavec 2, Kecman 1. Trener : Borut Hren.

Gostitelji so sijajno odprli tekmo in hitro povedli s 6:1, v celotnem prvem polčasu pa povsem zasenčili Primorce in ga zaključili z visokim vodstvom 16:7. V nadaljevanju niso več igrali na vso moč, kar so gosti izkoristili in nekoliko ublažili visok zaostanek. STA

Koper : Urbanscape Loka 32:27 (15:14)

Koper 2013: Vlah 2, Krečič 3, Matijaševič 1, Gašperšič 1, Rapotec 10, Smolnik 6, Sokolič 3, Ravlija 2, Bratkovič 4. Trener Zoran Jovičić.

Najboljši pri Urbanscape Loki: Kavčič 7, Cingesar 4, Bradeško 3 gole.

7m: Koper 2 (1), U. Loka 5 (5); izključitve: Koper 12, U. Loka (3); diskvalifikacije: Gašperšič (50).

Koprčani so po slabšem prvem polčasu v drugem delu igre pospešili igro, Blaž Vončina pa je, podobno kot Jure Vran v prvem polčasu, nanizal nekaj zaporednih obramb in Koper je hitro prišel do prve občutnejše prednosti. Razlika je postopno, a zanesljivo naraščala in v 50. minuti je bil rezultat v prid domače ekipe 27:20. SJ