Koper izgubil v končnici

V prvoligaških rokometnih prvenstvih ekipe večinoma že čakajo na daljši premor. Ženske ekipe so konec tedna končale z jesenskimi nastopi, moške pa čaka še en krog. Koprčani bodo pred premorom spet lovili tretje mesto, Izolane pa čaka ena ključnih trekem za obstanek.

Temperamentni trener Zoran Jovičić je s koprskimi fanti v
Trebnjem izgubil petič to jesen. Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Temperamentni trener Zoran Jovičić je s koprskimi fanti v Trebnjem izgubil petič to jesen. Foto: Tomaž Primožič/Fpa

Prva moška DRL

14. krog - Dobova : Riko Ribnica 27:27 (14:15), Trimo Trebnje : Koper 2013 24:23 (11:12), Istra. pl. Izola : Krka 21:28 (11:11), Gorenje Velenje : Sevnica 36:20 (16:11), Urban. Loka : Slovenj Gradec 31:25 (18:12), Celje PL : Slovan 40:22 (21:12), Maribor Branik : Jeruzalem Ormož 24:23 (9:8).

Pari 15. kroga, 16. dec. - Krka : Dobova. 18. dec. - Koper 2013 : Slovenj Gradec, Slovan : Trimo Trebnje. 19. dec. - Sevnica : Istrabenz plini Izola, Jeruzalem Ormož : Celje PL, Riko Ribnica : Maribor Branik. 20. dec. - Gorenje : Urbanscape Loka.

Istrabenz plini Izola : Krka 21:28 (11:11)

IZOLA > Dvorana v Kraški ulici, gledalcev 300, sodnika Teršek in Smolko.

Istrabenz plini Izola: Gregorič (11 obramb), Logar (1), Jurič 1, Čolič, Božič 4, Stepančič 3, Selišnik 2, Žgavec 1, Čosić 4, Kecman, Vukovič, Gomezelj, Velkavrh 5, Konig 1, Madžarevič. Trener: Borut Hren.

Krka: Baznik (7 obramb), Jeraj (6), L. Rašo 4, Jurečič 4, Lavrič 3, Didovič 3, Pršina, Irman 1, Jakše 2, Udovič, Kovačič 2, D. Rašo, Furdi, Papež 8, Orlič, Klobčar. Trener: Mirko Skoko.

7-m: IP Izola 2 (0), Krka 2 (1); izključitve: IP Izola 6 minut, Krka 6.

Izolski rokometaši so doma gladko izgubili, čeprav, čeprav vse do konca srečanja ni kazalo na tak razplet. Tekma je bila namreč od uvodnih minut dinamična, borbena in zelo izenačena. Gostje so večji del prvega polčasa vodili, a največ za dva gola, medtem ko so domačini povedli le enkrat - z 11:10. V nadaljevanju je bilo podobno, Izolani so nenehno lovili minimalni zaostanek. V 49. minuti je bil rezultat 19:20, potem pa so domačini izgubili nekaj zaporednih žog v napadu, kar je gostom omogočilo lahke zadetke iz protinapadov. Domači so povsem popustili in Krka je do konca pridno napolnila njihovo mrežo.

“Začeli smo dobro, držali ritem Krke, odigrali borbeno v obrambi in prvi polčas je bil za oceno odlično. V drugem delu smo začeli slabše, goste smo morali nenehno loviti. Ko smo zgrešili tri strele zapored, so nam dokončno ušli,” je poraz pojasnil pomočnik izoskega trenerja, Matej Marinac.

SANDI JERMAN

Trimo Trebnje : Koper 24:23 (11:12)

TREBNJE > Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 240, sodnika Žibret in Štrigl.

Najboljši strelci pri Trimu: Kotar, Potočnik in Grandovec po 6 golov.

Koper 2013: Ponikvar, Vran, Dolenec, Grzentič 4, Krečič 1, Matiješevič, Gašperšič 1, Moljk, Gorela 6, Zugan, Rapotec 5, Smolnik 2, Sokolič 1, Marič, Ravlija, Bratkovič 3. Trener: Zoran Jovičič.

Izključitve: Trimo 8, Koper 4 minute; 7-m: Trimo 4 (3), Koper 0.

Koprčani so si privoščili enega od zelo redkih zdrsov. Kot je bilo pričakovati, je bila tekma v Trebnjem napeta že od uvodnih minut. Koprski rokometaši so bolje začeli, povedli in z dobro predstavo prednost povišali do pet golov. V 25. minuti je bilo 12:7, potem pa je sledil nepričakovan padec zbranosti rumeno-modrih, ki do odmora niso več dosegli niti enega zadetka.

V drugem polčasu se je zgodba ponovila. Koprčani so najprej igrali dobro in v 43. minuti so vodili z 19:15, v 50. minuti pa z 22:19. Zdelo se je, da bodo Koprčani le vknjižili nov par točk, a se domačini niso dali. Tudi končnico drugega polčasa so odigrali bistveno bolje kot njihovi naspotniki in z odlično igro v obrambi jim uspel popoln preobrat. Koprčani so v zadnjih sedmih minutah tekme zabili le en gol, kar se jim najbrž doslej še ni zgodilo, rokometši Trima pa so se po zadnjem zvoku sirene srčno razveselili nepričakovane zmage.SJ

Prva ženska DRL

10. krog - DP Logik Branik : Zagorje 24:35 (10:14), Ljubljana : Mlinotest 24:35 (14:21), Velenje : Jadran Bluemarine HK 36:24 (17:11), Zelene doline Žalec : Krim Mercator 25:42 (12:20), Celje Celjske mesnine : Žurd Koper 29:26 (15:14), Krka : Brežice 29:21 (15:9).

Pari 11. kroga, 15. dec. - Brežice : Zagorje. 23. januarja 2016 - Krim Mercator : Krka, Jadran Bluemarine HK : Celje Celjske mesnine, Ljubljana : Velenje, Žurd Koper : Zelene doline Žalec, DP-Logik Branik : Mlinotest.

Ljubljana : Mlinotest 24:35 (14:21)

LJUBLJANA > Dvorana Galjevica, gledalcev 100, sodnika D. in I. Ivančič.

Mlinotest: Srečković (6 obramb), Bratina, Čermelj 4, Rojc 10, Svetik 4, Fegic 1, Čajko 2, Pipan 3, Schuster 3, T. Ferfolja 6, Vidmar 2. Trener: Dušan Vidmar.

Sedemmetrovke - Ljubljana 4:3; Mlinotest 3:3; izkučitve: Ljubljana 4 minute, Mlinotest 6.

Ajdovke so imele pri mladi podružnici Krima le taktični trening. Že v prvih minutah so Slavica Schuster, Saša Čermelj in Tina Rojc poskrbele za vodstvo s 5:0. Ko je v 14. minuti Teja Ferfolja zadela za 12:2, je bilo tekme že praktično konec. Trener Dušan Vidmar je nato med članice do konca tekme rotiral mladinke, kar pa ni bistveno vplivalo na izdatno prednost. Ta je v nadaljevanju od 43. minute stalno presegala deset golov, naigrale pa so se tudi mlade Meta Pipan, Petra Sanabor, Lien Vidmar in Nuša Fegic. IM

Celje CM : Žurd Koper 29:26 (15:14)

CELJE > Dvorana ŠC Celje, gledalcev 100, sodnika Nikolič in Pajič.

Najboljše strelke pri ŽRK Celje Celjske mesnine: Hren 8, Privšek 6, A. Vrček, Rener in Jankovič po 4 gole.

Žurd Koper: Kraja, Bajič, Škrabar, Munda 2, Gojkovič 3, Čeh, Jagurdžija 3, Petrinja 4, Simončič, Fidel, As. Udovič, Al. Udovič, Leški 6, Zorko, Bytyqi 8, Hrvatin. Trenerka. Dalija Erceg.

Izključitve: Celje CM 6, Žurd Koper 2 minuti; 7-m: Celje CM 1(1), Žurd Koper 4 (2).

Srečanje enakovrednih ekip je bilo ves čas borbeno in izenačeno. Gostje so ga bolje začele, a so domačinke hitro odgovorile in sredi polčasa so že povedle s štirimi goli prednosti, končnica prvega dela igre pa je bila spet v znamenju Primork.

V drugem polčasu je bilo podobno. Celjanke so prišle tudi do prednosti šestih golov (23:17), Koprčanke pa so v zadnjih minutah uprizorile pravi juriš in poskrbele za dramo. V predzadnji minuti je bil rezultat 27:26, potem pa se je dolg zadnji napad domačink končal z odločilnim golom za zmago. Koprskim dekletom je zmanjkalo tudi nekaj športne sreče, saj so kar enajstkrat zadele okvir vrat nasprotnic. SJ

Velenje : Jadran Blue. HK 36:24 (17:11)

VELENJE > Dekleta hrpeljsko- kozinskega Jadrana so tudi tokrat doživele podben poraz kot na večini zadnjih tekem. Po solidnem začetku tekme so Velenjčanke kmalu začele višati prednost, gostjam pa se je malce zaustavilo v napadu. Visoke razlike šestih golov potem na začetku drugega polčasa niso uspele zmanjšati in naskok domačink se je do konca tekme še podvojil.

Poročilo s tekme je zelo pomanjkljivo, ker so se pri RZS pred kratkim domislili novega elektronskega vpisovanja zapisnikov rokometnih tekem. To ni izboljšalo kakovosti pretoka podatkov, prej nasprotno. Ker se nihče ni dovolj posvetil uvajanju osebja, pogosto prihaja do velikih razhajanj pri statističnih podatkih, če te seveda sploh vpišejo. Tudi delovanja celotnega sistema Livestats očitno niso dovolj dobro zastavili, saj so imeli konec tedna težave marsikje po državi.