Kanarčki spet čivkali v prazno

Povratek na prvoligaške zelenice po koncu evropske zgodbe se za Koprčane ni izšel po željah, saj so kljub popolni premoči na gostovanju v Krškem ostali praznih rok. Krško : Luka Koper 1:0 (1:0).

Trener Koprčanov Rodolfo Vanoli s svojo ekipo ni dobro krenil
v novo prvoligaško sezono.  Foto: Tomaz Primozic/Fpa
Trener Koprčanov Rodolfo Vanoli s svojo ekipo ni dobro krenil v novo prvoligaško sezono.  Foto: Tomaz Primozic/Fpa

KRŠKO > Po hladnem četrkovem tušu v vročem Splitu so se kanarčki včeraj podali v Posavje, kjer so jih pričakali evforični domačini, ki so minulo nedeljo svojo prvoligaško premiero začinili z minimalno zmago proti Celju. Koprski strateg Rodolfo Vanoli je v primerjavi s povratno tekmo proti Hajduku malce osvežil zvezno vrsto, v kateri sta svoje mesto našla Marko Krivičič in Dalibor Radujko, medtem ko obrambna in napadalna vrsta nista doživeli sprememb.

Stadion Matije Gubca, gledalcev 1800, sodnik: Vinčič (Maribor) 6. Strelec: 1:0 Poljanec (32). Krško: Zalokar 8, Petrič 6, Obed 6,5, Đukić 6, Sikošek 6,5, Jurečič 6 (od 86. Slivšek), Drnovšek 6, Volarič 6,5, Rujović 6,5 (od 84. Pavič), Poljanec 7,5, Štefanac 6 (od 67. Čeh 6). Trener: Tomaž Petrovič. Luka Koper: Simčič 6, Halilović 6, Hadžić 6, Šme 6, Guberac 6,5, Galešić 6, Radujko 6, Krivičić 6 (od 57. Črnigoj 6,5), Palčič 6,5, Rahmanović 6,5 (od 63. Vekić 6), Ivančić 6 (od 51. Štromajer 7). Trener: Rodolfo Vanoli. Rumeni kartoni: Štefanac; Rahmanović, Galešić, Štromajer.

Gostje so pred nabito polnimi tribunami stadiona v Krškem hitro prevzeli pobudo, a sta bila Josip Ivančić in Matej Palčič nenatančna, po dobre pol ure igre pa je prvo priložnost Krškega v zadetek spremenil David Poljanec, ki je lepo zadel z desne strani. Sledila je nova koprska ofenziva v režiji Palčiča, Amarja Rahmanovića in kapetana Ivice Guberca, a je bil domači vratar Marko Zalokar vselej dovolj zbran. Tik pred odhodom na glavni odmor pa je veselje gostom, ki so bili v prvem polčasu boljši tekmec, preprečil še prečnik domačih vrat.

Plus: Koprčani so kljub utrujenosti zaigrali zavzeto in pošteno nadstreljali domače. Minus: Rumeno-modri znajo igrati, vendar pa je za točke potrebno tudi zadevati.

Tudi v uvodu drugega polčasa so imeli pobudo gostje. Vrata domačih je prvi ogrozil rezervist Jaka Štromajer, ki je zamenjal Ivančića, do 63. minute pa je Vanoli v igro poslal še Domna Črnigoja in Luko Vekića. Obleganje vrat domačinov ni obrodilo sadov. Ob občasnih spodrsljajih glavnega sodnika Slavka Vinčiča je bil še najbližje izenačenju Štromajer, ki je v 72. minuti po strelu z leve strani stresel vratnico, sedem minut za tem pa mu je po podaji Črnigoja strel z glavo mojstrsko ubranil Zalokar. Gostitelji so imeli ob koprskem pritisku vse več prostora za protinapade, nevarno so zagrozili v 70. minuti, ko je Luka Volarič zadel zunanji del mreže.

V drugem krogu prve SNL so igrali - Krško : Luka Koper 1:0 (1:0), Domžale : Maribor 0:1 (0:1), Gorica : Rudar Velenje 2:1 (1:0), Zavrč : Olimpija 0:0. Celje : Krka 1:1. Pari 3. kroga - Koper : Celje, Maribor : Krško, Olimpija : Domžale, Rudar : Zavrč, Krka : Gorica.

V končnici tekme je domači vratar Zalokar ohranil zbranost ter še na drugi prvoligaški tekmi zapored svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Številni domači navijači so bučno pozdravili drugo zaporedno zmago domačih, Koprčani pa so Krško zapustili sklonjenih glav. Nedeljsko domačo tekmo proti Celju bodo namreč pričakali še brez osvojene točke.