Kimi Räikkönen napovedal konec kariere

Finski dirkač Kimi Räikkönen je napovedal konec kariere v formuli 1 po koncu naslednje sezone. Räikkönenu pogodba z italijanskim moštvom Ferrarijem poteče konec sezone 2015.

Finski dirkač Kimi Räikkönen je napovedal konec kariere v formuli 1 po koncu naslednje sezone Foto: Daniel Munoz
Finski dirkač Kimi Räikkönen je napovedal konec kariere v formuli 1 po koncu naslednje sezone Foto: Daniel Munoz

SILVERSTONE > “Dirkal bom, dokler mi ne poteče pogodba, nato pa bom končal kariero v formuli 1. Mislim, da bo tako,” je dejal finski zvezdnik, svetovni prvak v F1 iz leta 2007, ki se je pred to sezono iz vrst Lotusa vrnil k Ferrariju, a za zdaj še ni dosegel pričakovanih rezultatov.

Finec je trenutno na 12. mestu v skupnem seštevku F1; na osmih dirkah je osvojil 19 točk, njegov klubski kolega Španec Fernando Alonso pa je četrti z 79 točkami. Vodilni je Nemec Nico Rosberg (Mercedes) s 165 točkami.

Štiriintridesetletni Kimi Räikkönen je v karieri formule 1 osvojil 20 zmag, 77-krat je stal na odru za zmagovalce, 16-krat pa je osvojil najboljši startni položaj.

Naslednja dirka F1 bo konec tedna dirka za veliko nagrado Velike Britanije v Silverstonu.