Karateisti s kopico odličij

Karateisti Športnega društva Nova Gorica so tekmovali na 16. mednarodnem pokalu Kranj Open in na 15. Croatia openu na Reki.

KRANJ > V Kranju je nastopilo 360 tekmovalcev iz 41 klubov iz šestih držav. Novogoričani so pod vodstvom trenerja Rajka Malinovića s 16 tekmovalci v različnih kategorijah osvojili 14 zlatih, šest srebrnih in deset bronastih odličij. Kakovostni vrh kluba predstavljajo dekleta, na čelu z mlajšo članico Kati Florjančič - sicer srebrno na evropskem prvenstvu v borbah kategorije do 61 kg. Te dni se že pripravlja na novembrsko svetovno prvenstvo v Indoneziji. Na Reki se je pomerilo kar 1582 tekmovalcev iz 16 držav. Tekmovalo je devet novogoriških karateistov, domov pa so prinesli štiri odličja v športnih borbah. Teodor Zlatkov je med kadeti do 63 kg osvojil srebro, Kati Florjančič pa je bila med mlajšimi članicami kategorije do 61 kg bronasta. Med mlajšimi sta se z drugima mestoma izkazala Klemen Kolšek (ml. učenci, do 38 kg) in Igor Abramovič (učenci, do 42 kg).NR