Začeli dobro, nato obstali

Haložani se domov vračajo z visoko dvignjeno zastavo. Svoje priložnosti so izkoristili, Koprčani pa so jih zapravili in bili na koncu kaznovani. Posebej v drugem polčasu so negativno presenetili z brezidejnostjo in nervozo ter tekmo znova končali z devetimi igralci. Luka Koper : Zavrč 1:2 (1:0).

Trener Koprčanov Rodolfo Vanoli Foto: Tomaz Primozic/Fpa
Trener Koprčanov Rodolfo Vanoli Foto: Tomaz Primozic/Fpa

KOPER > Tokrat ne bodo imeli razlogov, da bi streljali po sodnikih, pa čeprav so imeli navijači na stadionu že od prve minute po zobeh Mateja Juga. Pustil je igro, svojega kriterija se je držal, kartoni so bili upravičeni, na grbo bi mu lahko šli le dve mejni situaciji v kazenskem prostoru gostov.

Stadion Bonifika, gledalcev 300, sodnik Jug (Čiginj) 6,5. Strelci - 1:0 Halilović (7), 1:1 Zorko (58), 1:2 Kiš (66). Luka Koper: Simčič 6, Hadžić 6,5, Halilović 6,5, Šme 6, Štulac 5,5, Posavac 6 (od 86. Smrtnik-), Črnigoj 5,5, Palčič 6 (od 72. Andrejašič-), Pučko 5,5, Lotrič 6,5, Štromajer 6,5 (od 67. Galešić 5,5). Trener: Rodolfo Vanoli. Zavrč: Petrović 6,5, Novoselec 6,5 (od 81. Bogdan-), Antić 6, Đukić 6, Datković 6,5, Cvek 6, Polić 6,5, Muminović 6, Matjašič 6,5 (od 61. Kiš 6,5), Kelenc 6 (od 59. Grezda 6), Zorko 7. Trener: Ivica Solomun. Rumeni kartoni: Črnigoj, Andrejašič, Galešić; Muminović, Datković; rdeči kartoni: Črnigoj (2xR, 77), Galešić (2xR, 91); Datković (2xR, 89).

Koper se je tudi tokrat predstavil v nekoliko premešani zasedbi in tako bo zagotovo tudi na obeh tekmah, ki ga še čakajo pred pokalnim finalom. Obe ekipi sta želeli igrati nogomet. Koprčanom je to bolje uspevalo v prvem delu. Že v enih prvih akcij so pletli obetavno akcijo. Hitri Mitja Lotrič je z leve strani podal v kazenski prostor do Mateja Palčiča, ki je z dveh metrov žogo poslal v gostujočega vratarja Nikolo Petrovića. Toda kaj kmalu je žoga pristala v mreži gostov. Jaka Štromajer in hitri Lotrič sta si nekajkrat izmenjala dvojni podaji. V sedmi minuti je Kranjčan žogo poslal v kazenski prostor do Denisa Halilovića, ki je ukanil gostujočega vratarja za domače vodstvo. Koprski centralni branilec se je drugič v sezoni vpisal med strelce (v Domžalah je odločil potnika v pokalni finale).

Zatem so bili v napadalnih akcijah nekoliko podjetnejši tudi gostje, ki so sprožili nekaj strelov proti vratom (najnevarnejši je bil Doris Kelenc), a vendar so si najlepšo priložnost za 2:0 znova priborili kanarčki prek Lotriča.

Plus: dobro zastavljena tekma z zgodnjim zadetkom. Minus: razpad sistema in živcev v drugem polčasu.

V drugem polčasu je koprska zvezna vrsta kmalu začela izgubljati dvoboje z gosti. Odziv s klopi je bil pozen. Leo Štulac je ob preigravanju izgubil žogo, v napad je žogo porinil Dejan Polić, akcijo pa zaključil Rok Zorko, ki je bil podajalec pri drugem zadetku posojenega igralca Hajduka Tomislava Kiša. V koprske vrste se je naselila nervoza, začeli so se obremenjevati s sojenjem in barka je bila skoraj potopljena po neodgovornih drugih rumenih kartonih Domna Črnigoja.

V zadnji minuti bi sicer lahko celo izenačili, a je Štulac zgrešil pred golom. Po tekmi je predsednika Ante Guberac igralce zaprl v slačilnico na nujen sestanek.